Dva roky mi léčili astma. Nakonec se ukázalo, že šlo o psychický blok

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
psychickeproblemy
psychickeproblemy

Ačkoli upřednostňuji bylinky a přírodní léčiva před nejrůznějšími léky, někdy zkrátka člověk k doktorovi musí. Tak tomu bylo i v případě, kdy se u mě začal projevovat dávivý kašel, rýma a dýchací potíže.

Trvalo to docela dlouho, než jsem se odhodlala k lékaři zajít. Myslela jsem, že je to jen nachlazení a vše bude v pořádku. Po měsíci se ale mé obtíže začaly zhoršovat, a když mě nedostatek kyslíku budil ze spánku a dýchat jsem v podstatě mohla jenom vsedě, rozhodla jsem se problémy řešit.

Vyzkoušela jsem jedenáct alergologů

Obvodní doktor mě poslal na alergologii a doporučil mi nějaké všeobecné prášky, které vůbec nezabraly. Na alergologii na mně nenašli vůbec nic a tak jsem zkoušela několik dalších lékařů. Jeden z nich mě nakonec poslal do Prahy na odbornou alergologickou kliniku. To se samozřejmě podepsalo i na ceně vyšetření, ani tady však nikdo na nic nepřišel a tak mi nakonec bylo konstatováno astma. Předepsali mi také drahé prášky, které nezměnily vůbec nic.

Zkoušela jsem i ORL

Říkala jsem si, že mám třeba něco v krku, nebo něco s nosem, když se rýma zkrátka ne a ne zastavit. Nechala jsem si krk i nos protáhnout snad všemi hadičkami na světě, ani tak se ale na nic nepřišlo a doktoři se přiklonili k tomu, že mám zkrátka astma. Ani vyšetření plic neukázalo vůbec nic neobvyklého.

Léky nezabíraly a já byla zoufalá

Prášky se projevily pouze svými vedlejšími účinky. Nejen, že jsem celé noci nespala, protože mě budilo kýchání a polštář jsem měla neustále mokrý od rýmy. Průjmy způsobené léky mě dostaly až do nemocnice, kde mi doporučili je vysadit a vyzkoušet něco, co mé tělo přijme lépe. Ačkoli při hospitalizaci naživo viděli lékaři mé problémy, nikdo nedokázal říct, čím jsou způsobeny.

Kamarádka mi doporučila akupunkturu

Zdroj: 123RF.COM

Když jsem se doslechla o jakési léčitelce, která se zabývá problémy všeho druhu a provozuje čínskou medicínu, byla jsem z počátku skeptická. Ale jelikož už mi nezbývala žádná jiná možnost, rozhodla jsem se k ní zajít. Byla to velmi příjemná paní. Ordinaci provozovala u sebe doma, cítila jsem se tam velmi příjemně. Nabídla mi čaj a povídaly jsme si. Netušila jsem sice, proč se ptá na mé dětství, ale jelikož se s ní velmi dobře komunikovalo, zapovídaly jsme se a já se na jehličky objednala poměrně s optimismem.

Akupunkturu jsem podstoupila celkem desetkrát. Doktorka mi vždy zapíchala do těla dvanáct jehliček, a zatímco jsem dvacet minut odpočívala v křesle, povídala si se mnou o mé minulosti.

Vyprávěla jsem ji, jak jsem jako malá byla svědkem toho, že můj nevlastní otec udeřil maminku. Bylo mi tehdy asi pět let. Má matka se s ním po události okamžitě rozešla, nepřikládala jsem tomu tedy velký význam. Až do svých třiceti let jsem si na situaci nevzpomněla a najednou jsem o ní povídala, jako by to bylo včera. Viděla jsem scénu najednou zcela jasně…

Po akupunktuře mé problémy zcela vymizely. Ukázalo se, že v kombinaci tradiční čínské medicíny a psychoterapie jsem se dokázala zbavit psychického bloku, který mě celou tu dobu trápil a byl pravděpodobně příčinou všeho. Doktoři zkrátka dělali, co mohli, ale nejspíš nebylo tak snadné přijít na to, že za mým „astmatem“ stojí ve skutečnosti ta krutá facka, kterou jsem si z dětství pamatovala.

Autor: redakce


Související články