Co váš styl tance vypovídá o vašem zdraví? A jak je na tom váš protějšek? Tato studie vám napoví

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tanec
Zdroj: Shutterstock

Tanec je skvělá aktivita, která vám rozproudí krev v žilách a zároveň vám pomůže spálit velké množství kalorií, zatímco se bavíte. Co je na něm ještě lepší, je velký výběr tanečních stylů a také to, že tančit umí úplně každý. Časopis Health Digest zveřejnil zajímavou studii, jejíž výsledky ukazují něco o povaze daných tanečníků.

Pojďme se společně podívat na to, jak ženy vnímají tanec mužů a jaké části těla jsou pro ženy při této aktivitě nejpřitažlivější.

Ukažte, co se ve vás skrývá

Tanec je používán jako umělecká forma sebevyjádření. Ať už se jedná o metodu vyprávění příběhů, nebo o uvolnění stresu na tanečním parketu, tanec může mít emocionální dopad jak na nás, tak i na naše okolí.

Výzkum provedený v posledních letech ukazuje, že podle pohybů a kvality tance můžete odhalit mnoho o zdravotním stavu člověka i vnímané atraktivitě. Co ale považujeme za kvalitní taneční pohyby?

Stejně jako mnoho jiných druhů zvířat i lidé využili tanec k přilákání kamarádů. Ve studii z roku 2005, která používala simulaci digitálně animovaných tanečníků neutrálních z hlediska pohlaví, považovali účastníci za lepší tanečníky ty se symetričtějším tělem.

Člověk se musí umět odvázat

Další studie podrobně zkoumaly, jaké konkrétní taneční pohyby slouží jako nejsilnější ukazatele zdravého člověka. Ženy byly více přitahovány k tanečním pohybům zahrnujícím použití horní části těla, jako je hlava, krk a trup.

Při analýze krve mužů hodnocených v této studii bylo zjištěno, že jsou kvalitnější tanečníci zdravější než ti, kteří při tanci nezískali tak velký úspěch.

Tato zjištění se odrazila ve studii z roku 2013, kterou provedla Northumbria University, kde byli heterosexuální muži i ženy požádáni, aby vyhodnotili taneční schopnosti u mužů pomocí technologie snímání pohybu.

Účastníci bez ohledu na pohlaví vnímali signály ukazující sílu a kondici tanečních schopností hlavně na horní části těla mužů. Ačkoli nám mohou tyto studie poskytnout určitý pohled na to, co považujeme u potenciálního partnera za přitažlivé, v různých kulturách se může vnímání tance lišit.

Tanec může být pouze jedním z mnoha způsobů, jak určit přitažlivost. Nejdůležitější je to, zda vás tanec baví a cítíte se při něm uvolněně.

Zdroj: Health Digest
Autor: Štěpán Pacík


Související články