Bílé zuby jako ukázka zdraví a vitality

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bílé zuby
Zdroj: Shutterstock

Bílé zuby už dávno nepatří do filmů a seriálů. Není tak těžké mít zářivě bílý úsměv. Povedlo se to i mně. Stačí dodržovat pár rad, nebát se vyzkoušet něco nového a zbytek už půjde sám. Vím, o čem mluvím.

Cigarety a káva

Mezi mé neřesti poměrně dlouhou dobu patřily cigarety. Nekouřila jsem zrovna krabičku cigaret denně, ale půl krabičky jsem i díky náročnému zaměstnání zvládla. Navíc jsem velkou milovnicí kávy, nedokázala jsem si představit ráno bez šálku chutné kávy.

Bohužel mě to dohnalo v podobě žlutých zubů. Přítel něco málo naznačoval, ale já tomu nevěnovala pozornost. Jednou jsem se ale sama zhrozila, když jsem si uvědomila, že mé zuby jsou opravdu strašné.

Konec špatné životosprávy

Řekla jsem si, že je načase s tím začít něco dělat. Sedla jsem tedy k internetu a našla jsem si nějaké informace. Začala jsem pomalu odbourávat cigarety, což se nakonec povedlo. Koupila jsem si také bělící pastu a vyzkoušela nějaké domácí rady. Zuby sice byly skutečně bělejší, nebylo to ale nic, co by se dalo oslavovat.

Já se ale opravdu chtěla změnit. Dívala jsem se i na návštěvu zubní hygieničky. Upřímně – při ceně jsem se zhrozila. Více než deset tisíc korun se mi dávat nechtělo, hledala jsem proto jinou alternativu.

Zdroj: Shutterstock

Bělící pásky jsou mé vysvobození

Narazila jsem na bělící pásky, přečetla nějaké recenze a rozhodla jsem se, že je za tu cenu vyzkouším. Koupila jsem si desetidenní kúru a dodržovala vše, co stálo v návodu. Pásky jsem nanášela hlavně před spaním.

Po pár dnech se objevila zvýšená citlivost, což mě trochu vyděsilo, ale přečetla jsem si, že se jedná jen o dočasný jev a v kúře pokračovala. Zuby nebolely příliš drasticky, takže se to dalo vydržet. Po ukončení bělící kúry byly mé zuby o poznání bělejší a citlivost sama odezněla. Byla jsem nadšená.

Bílá dieta

Také jsem se dočetla, že je vhodné po bělící kůře dodržovat bílou dietu. Nejíst a nepít po dobu 48 hodin žádné vysoce pigmentové jídlo či nápoj byl pro mě mor. Dvě rána bez kávy pro mě málem znamenala konec světa.

Ovšem vydržela jsem to, a i díky tomu jsou mé zuby bělejší. Všimli si toho nejen kolegové v práci, ale také můj přítel. Cítím se více sebevědomá a rozhodně mohu bělící pásky doporučit každému, kdo není spokojený se vzhledem svých zubů.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články