Slepě věřila horoskopům a zvolila si špatného partnera. Štěpánce (40) se teď konečně otevřely oči

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 45
zena 45

Horoskopy na internetu mohou být dobrou inspirací a zábavou, ale když je lidé vezmou příliš vážně, mohou pokazit život. Čtenářka Štěpánka napsala do redakce e-mail, který popisuje, jak moc a jak nezdravě se na horoskopy upnula. Kvůli tomu si začala s nevhodným partnerem a dodnes toho lituje.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Hledala spřízněnou duši ve znamení Vah

Všechny on-line kartářky i horoskopy radily Štěpánce jediné – aby si ke svému znamení ve Vodnáři našla elegantní Váhu. Jejich popis sliboval, že se jedná o protějšky s dobrým vkusem, dobré milence a stylové jedince. „Pár lidí ve znamení Vah jsem znala, na všechny popis dokonale seděl,“ vypráví. „Všechny muže, kteří nebyli v mém vysněném znamení, jsem odmítala a čekala jsem na toho pravého,“ vypráví.

Konečně ho poznala, popis na něj dokonale seděl

Když přijali do firmy nového kolegu, Štěpánka si byla na sto procent jistá, že je to její vysněná Váha. Nesl se elegantně, usmíval se a měl neskutečný šarm. U šéfa se nenápadně optala na datum jeho narození, což skrývala tím, že by bylo vhodné mu popřát, stejně jako ostatním kolegům, až přijdou jeho narozeniny.

Jaké bylo její překvapení, když zjistila, že jde skutečně o Váhu. „Poznala jsem to na první pohled a brala jsem to jako znamení. Musela jsem ho dostat,“ tvrdí.

Pozvala ho na degustaci vín

Horoskop zmiňoval, že mají Váhy rády luxusní zábavu. Proto se Štěpánka rozhodla, že kolegu pozve na degustaci vín do vyhlášené restaurace. Večer probíhal příjemně a oba si měli co říct. Na dalších schůzkách si ale Štěpánka začala všímat jedné nepříjemnosti, a to té, že její nový kolega mluvil pořád jen o sobě. „Nezajímalo ho to, co mu vyprávím, soustředil se jen na sebe,“ tvrdí.

Štěpánka slepě věřila horoskopu a říkala si, že je jen přecitlivělá. Na každé další schůzce se dialog více měnil v monolog ze strany Štěpánčina kolegy a ona si uvědomila, že se na rande nebaví. Místo ideálního vztahu, který jí horoskop sliboval, prožívala nekonečnou nudu a poslouchala do sebe zahleděného muže.

Když se chtěla kolegy zbavit, zjistila, jak je ve skutečnosti namyšlený

„Odmítla jsem ho a on se mi vysmál do obličeje,“ vypráví. „Tvrdil, že pro něj stejně nejsem dost dobrá, to pro mě byla poslední kapka,“ dodává. Štěpánka dodnes nechápe, jak mohla všechen svůj rozum nechat stranou a slepě důvěřovat horoskopům z internetu.

Kdyby si zachovala chladnou hlavu, na rande s kolegou by ani nešla, protože by si hned všimla, že se chová jako narcis. Dnes už ví, že nebude soudit lidi podle data jejich narození, ale raději se před první schůzkou trochu seznámí a vše si promyslí.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články