Romana (35): Kvůli mykózám a zánětům jsem 10 let odmítala intimnosti. Vše změnily až bylinné vložky

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena postel
zena postel

Asi žádná dívka se netěší na období, kdy se z nevinné holčičky promění v dospívající ženu. První menstruaci jsem dostala v osmé třídě. Tehdy mi bylo necelých čtrnáct let a první bolestivá zkušenost mě velmi překvapila. To jsem ještě netušila, jak moc si budu během svého života „užívat“.


Každý měsíc silné bolesti

Už od první menstruace jsem se každý měsíc děsila bolestí, které společně s pravidelným cyklem přicházely. Nepříjemné bolesti o sobě vždy dávaly vědět již několik dní před začátkem menstruace, během ní se vystupňovaly a doznívaly ještě několik dní poté. S postupem let jsem prožívala bolestivé ovulace a ani měsíčky pro mě nebyly procházkou růžovým sadem.

Zanedlouho poté se přidal silný výtok. Když jsem se jako dospívající svěřila matce, zpočátku si myslela, že je výtok v pořádku. Jenže nebyl, proto mě vzala k doktorovi. Ten mi předepsal prášky určené na léčbu vaginální mykózy. Příznaky ustoupily, ale po pár dnech se opět vrátily.

Zdroj: 123RF.COM

Vyhýbala jsem se intimnímu životu

Zatímco kamarádky v mém věku již začínaly mít zkušenosti s muži, já jsem se intimnímu sbližování vědomě vyhýbala. V první řadě jsem se styděla za silný výtok, který se opakovaně vracel. Příliš tomu nenahrávaly ani záněty, které u mě byly „na denním pořádku“. Necítila jsem se kvůli tomu komfortně a sbližování s opačným pohlavím jsem nevyhledávala.

Čím jsem byla starší, tím mi intimní život začínal stále více chybět. Byla jsem žena, která potřebovala pohlazení, potřebovala cítit něhu, lásku. Několikrát jsem se s muži pokoušela navázat vztah. Když ale mělo dojít na milování, utekla jsem. Deset let jsem si neužila pořádné vzrušení. Opakované záněty a mykózy mi v tom všem bránily. Copak by někdo chtěl milostnou partnerku s takovými problémy?!

Zkusila jsem všechno

Zdroj: 123RF.COM

Během svého života jsem zkusila úplně všechno. Kolegyně v práci mi poradila bylinné čaje na předpis, výsledku jsem se ale nedočkala. U lékaře jsem se vždy dočkala jen receptu na mastičku nebo prášky na mykózu, které ale nic nevyřešily. Nedostatek milování mi začínal vadit jak po fyzické, tak po psychické stránce. Léta samoty se podepisovaly na mém duševním zdraví a začínaly se o mě pokoušet deprese. Byla jsem z toho všeho neskutečně zoufalá.

Sestra přišla s pomocí

Moje starší sestra Lída o mých problémech věděla vše do posledního detailu. Roky jsem se jí svěřovala. Nikdy mi nedokázala poradit, protože věděla, že jsem zkusila vše. Až jednou mi poslala odkaz na dvouměsíční kúru bylinných vložek podle tradiční čínské medicíny. Moc jsem tomu nevěřila, ale byla jsem zoufalá a rozhodla se, že to vyzkouším. Ještě to odpoledne jsem zašla přímo na prodejnu TianDe Praha na Vinohradskou 21, kde byla velmi milá prodavačka. Dala mi vzorečky na 3 dny a slibovala, že se dočkám úlevy.

Nebudu lhát a přehánět, když řeknu, že jistou úlevu jsem po třech dnech opravdu cítila. Vložky nicméně byly velmi příjemné, svěží a krásně voněly. Možná to ale byl jen můj pocit. Nedalo mi to a zašla jsem si pro dvouměsíční intenzivní kúru na výtoky a záněty.

Můj život opět dostává smysl!

Dva měsíce jsem zkoušela kúru na výtoky a záněty. Neslibovala jsem si od toho příliš, ale jsem nadšená. Po tolika letech – vlastně to trvalo skoro celý můj život – už nevím, co je to silný výtok. Problémy jsou prostě pryč. Na vložky TianDe nedám dopustit a nosím je pořád. Mám slipové i menstruační. Konečně můj život opět dostává smysl. Našla jsem si přítele a je to mezi námi na dobré cestě. Konečně jsem šťastná!

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články