Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Podivné věci, které někdo nalezl v lidském žaludku

od Nikola Jaroschová
Zdroj: S.yimg.com

Jednu skutečnost víme prakticky všichni – do žaludku patří potraviny a nic jiného. To však očividně nezjistili následující lidé, v jejichž žaludcích se našly opravdu zvláštní věci.

Láhev

Muž v čínské nemocnici si stěžoval na bolest žaludku. Představte si překvapení lékařů, když v jeho žaludku nalezli láhev, kterou následně bylo třeba chirurgicky odstranit!

Had

Maria Tsotetsi si myslela, že je ve 49 letech těhotná, když se její břicho začalo zvětšovat. Ale poté co Maria vážně onemocněla a začaly jí vypadávat zuby, lékaři objevili v jejím žaludku hada.

Zásnubní prsten

Zdroj: 123RF.COM

Kaitlin Whipple nevědomky snědla zásnubní prsten, který její přítel Reed Harris ukryl v jejím zákusku. Situaci ještě zkomplikovalo to, že Kaitlin nevěřila, že Reed prsten do zákusku opravdu přidal. Aby ji přesvědčil, musel ji Reed vzít na rentgen.

Lžička

Žena se pokoušela odstranit lžičkou rybí kost, kterou měla zaseknutou v hrdle. Omylem však lžičku spolkla a musela si ji nechat odstranit během chirurgického zákroku.

Kulka

Čtyřletá indická dívka skončila s kulkou v žaludku, když ji našla ležet na zemi. Dívka si myslela, že jde o čokoládu, a kulku snědla. Lékařům se ji naštěstí podařilo odstranit bez nutnosti operace.

Mince

Zdroj: 123RF.COM

Šedesát dva let starý muž v roce 2002 trpěl akutní bolestí žaludku. Lékaři byli šokováni, když v jeho těle našli 350 mincí o celkové hodnotě 650 dolarů.

Živý úhoř

Některé milostné praktiky se opravdu nevyplácí. Jeden muž z Číny si vložil živého úhoře do řitního otvoru, neboť to viděl v erotickém filmu. Operace, během které úhoře z mužova těla vyndávali, trvala celou noc. Lékařský tým následně prohlásil, že úhoř se jednoduše snažil najít cestu z těla ven a zemřel krátce po dokončení zákroku.

Pero

Sedmasedmdesátiletá žena měla po dvacet pět let zaseknuté v těle pero. Když ho lékaři konečně odstranili, pero bylo kupodivu stále použitelné.

Vlasy

I malé děti vědí, že vlasy se nepapají. To však nezastavilo třiadvacetiletou Angličanku Sophie Cox v pojídání vlasů. Lékaři v jejím žaludku objevili vlasovou kouli o váze šest kilo. Nutno dodat, že to nebyla Sophiina vina – trpěla totiž psychickou poruchou, která se vyznačuje vytrháváním a polykáním vlastních vlasů.

Autor: Vendula Kreplová

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články