Co všechno se ve vašem životě změní po narození dítěte? Připravte se na pořádný kolotoč

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dite narozeni
Zdroj: Shutterstock

Narození dítěte je bezesporu velká událost, která v mnoha ohledech pořádně zamává vaším dosavadním životem. Příchodu miminka na svět předchází dlouhé přípravy a zdánlivě nekonečné čekání. Když už se nakonec stanete rodičem, měli byste být připraveni na vše, co s touto změnou souvisí.

Asi každému je jasné, že se v jeho životě po narození malého miminka hodně věcí změní. Především novopečení rodiče si ale možná nedokážou tak úplně představit, co všechno je vlastně čeká.

Jméno použijete jen zřídka

Pokud jste doposud byli bezdětní, pravděpodobně jste se s partnerem oslovovali jmény, nebo třeba nějakými sladkými přezdívkami.

Po narození dítěte své jméno z úst toho druhého uslyšíte už jen zřídka. Vaším novým titulem se po zbytek života stává pojmenování máma a táta. Jste na to připraveni?

Pomoc rodičů neodmítnete

Od chvíle, kdy jste se postavili na vlastní nohy, jste možná nabyli dojmu, že se o sebe dokážete postarat sami. Děje se to především v období dospívání, kdy mají puberťáci pocit, že rady rodičů nepotřebují. Natož pak jejich pomoc, kterou vnímají jako nevyžádanou.

Jakmile se vám ale narodí dítě, pomoc od rodičů potřebovat budete. S největší pravděpodobností s díky využijete veškerou pomoc, kterou vám milující rodiče, nyní tedy již prarodiče, nabídnou.

Vztah s partnerem projde změnou

Jedna z věcí, kterou si budoucí rodiče často neuvědomují, je fakt, že jakmile do jejich života vstoupí dítě, změnou projde i jejich vzájemný vztah. Možná si to před narozením miminka ani nechtějí připustit, ale s největší pravděpodobností se to stane.

Najednou nebude tolik času na společně strávené chvíle, protože tu bude ten malý drobeček. Pokud jste byli do této chvíle zvyklí užívat si intimní radovánky, kdykoliv jste na ně dostali chuť, po narození dítěte počítejte s tím, že už to možná nebude tak růžové.

Dítě prověří vaši trpělivost

Jak jste na tom s trpělivostí? Zatímco někdo jí má na rozdávání, u jiného je to nedostatková vlastnost. V každém případě ale dítě vaši trpělivost prověří, ať už chcete, nebo ne.

I když jste možná ten typ člověka, který snadno ztrácí trpělivost, nemusíte si hned zoufat, že to nezvládnete. Jakmile se stanete rodičem, jako mávnutím kouzelného proutku budete požehnáni nesmírnou dávkou trpělivosti. A věřte, že s dětmi rozhodně bude potřeba.

Dovolenou začnete podřizovat dětem

Milujete cestování? Možná jste před narozením dítěte milovali náročné túry, přespávání pod širákem nebo exotické destinace. Jakmile se z vás stanou rodiče, destinace pro dovolenou začnete podřizovat dětem. Najednou budete muset přemýšlet, jestli na daném místě bude dostatek aktivit pro děti, jestli to pro ně bude bezpečné a podobně.

Přijdou dokonce i otázky, jestli na dané místo s dítětem vůbec vyrazit. Může se stát i to, že jakmile se vám narodí dítě, už tolik cestovat nebudete.

Zdroj: momjunction.com, blogs.brighthorizons.com
Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články