Ohřejte si pizzu tak, jako by byla právě vytažená z pece. Stačí si osvojit tento jednoduchý trik

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muž pizza
Zdroj: Shutterstock

Oblíbené jídlo, které je rychle připravené a také skvěle chutná. Pokud člověk zrovna nestíhá, vždy je tu pizza, která zažene hlad a můžete ji koupit na každém kroku. Ve městech se to jen hemží stánky s oblíbeným pokrmem.

Kdo nezná pizzu, jako by nežil. Tento skvělý pokrm je možné servírovat mnoha způsoby. Kruhový pokrm se vyrábí i v bezlepkové, veganské nebo raw verzi, pochutnají si na ní tedy všechny skupiny lidí.

Studená pizza není dobrá

S radostí si vyrazíte do restaurace, objednáte pizzu s sebou a těšíte se, až si ji v pohodlí domova vychutnáte. Ale doma zjistíte, že pizza stihla po cestě vystydnout. Co teď? Jednou možností je sníst ji studenou, druhou možností je ohřátí.

Jak ale zvolit správný postup ohřívání, aby byla pizza stále šťavnatá a chutnala, jako by byla právě vytažená z pece? Budou vám k tomu stačit tři věci, které máte doma vždy. Pojďme se na tento trik podívat.

Ke správnému ohřátí je potřeba mikrovlnná trouba. Tu má doma snad úplně každý. Další potřebnou věcí je voda a hrnek. A kdo by tušil, že tyto tři věci udělají při ohřívání pizzy velký rozdíl?

Jednoduché a za pár minut hotové

Hrnek naplníme vodou a vložíme ho do mikrovlnné trouby k pizze, kterou se chystáme ohřát. Na vás je, jak dlouhou dobu ohřívání zvolíte. Budete ale mile překvapeni, jak šťavnatá bude vaše pizza po vytažení z mikrovlnné trouby.

Bohužel se do mikrovlnné trouby nevejde celá pizza, budete tedy muset ohřívat kousek po kousku. To ale rozhodně za pochutnání na čerstvém pokrmu stojí. Už se tedy nemusíte rozčilovat při pojídání studené pizzy.

Nejlepší je tento trik dělat s pizzou, kterou si domů donesete z restaurace. Mraženou pizzu si raději snězte hned, co jí vytáhnete z trouby.

A kdybyste náhodou po pečení pizzy měli troubu špinavou, přečtěte si další článek, ve kterém se dozvíte, jak troubu vyčistit přes noc bez dlouhého namáhání.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články