Dejte skvrnám sbohem: Máme pro vás návod na účinný přípravek ze 3 ingrediencí. Všechny máte stoprocentně doma

od František Olša
2 minuty čtení
Skvrny
Zdroj: Shutterstock

Úklid si může člověk ulehčit nejrůznějšími způsoby. Chytré vysavače, skvělý mop – nic ale nenahradí přípravky, které si můžete sami doma vyrobit. Prozradíme vám, jak si udělat domácí přípravek na odstraňovač skvrn za pár minut. Výsledek vás bude šokovat.

Kdo by neměl radost z přípravku, který si vyrobí za pár minut v pohodlí domova? Odstraňovač skvrn, který vykouzlíte z pouhých pár ingrediencí, udělá ve vašem domově velkou parádu. Pojďme se na to společně vrhnout.

Skvělý pomocník v domácnosti

Znáte to. Večírek s přáteli v plném proudu, vše jde podle plánu. Za malou chvilku však jeden z hostů omylem převrhne skleničku s červeným vínem přímo na váš zbrusu nový bílý koberec. Co s tím?

Tuto neplechu můžete napravit pomocí jednoduchého odstraňovače skvrn vyrobeného pouze ze tří ingrediencí, které určitě naleznete v jedné z vašich skříněk. Skvělý pomocník je skoro o devadesát procent levnější než běžné přípravky z obchodu. A to se vyplatí!

Velkou nepříjemností při vybírání toho správného přípravku na čištění skvrn je to, že nikdy nevíte, jaké chemikálie se v lahvi skrývají. Díky jednoduchému přípravku, který si vyrobíte doma za pár minut, můžete říct skvrnám sbohem.

Hotovo za pár minut

Nyní se určitě ptáte, co je potřeba k výrobě zázračného přípravku. Neuvěříte, že ingredience, ze kterých si přípravek vyrobíte, máte doma už dlouhou dobu, a ani o tom nevíte. A budete překvapeni, co tento přípravek dokáže.

K výrobě budete potřebovat misku, ve které smícháte prášek do pečiva, jar a peroxid vodíku. Ano, jen tyto tři věci jsou potřeba k výrobě přípravku, který vás zbaví starostí v podobě skvrn. Jednoduše v misce smíchejte všechny tři ingredience a je to.

Vaše směs by měla být hustá, proto doporučujeme sklenici, a ne láhev s rozprašovačem. Skladujte v tmavé nádobě nebo na tmavém místě. Použití tmavé nádoby zabrání snížení účinnosti peroxidu.

Pokud někde objevíte skvrnu, které se chcete zbavit, jednoduše naneste malé množství přípravku přímo na ni, jemně otřete prstem, kouskem látky nebo starým zubním kartáčkem. Odstraňovač nechte působit alespoň patnáct minut, můžete ho ale na znečištěném oděvu nechat až hodinu. Poté už můžete špinavou věc hodit do pračky.

Pár rad k používání domácího odstraňovače. S nádobou, ve které budete přípravek skladovat, netřepejte. U tmavě zbarvených oděvů buďte opatrní, jedlá soda a peroxid vodíku mají tendenci bělit, proto prvně vyzkoušejte přípravek na malém kousku, ať si zbytečně nezničíte oblíbený kus vašeho šatníku. Teď už na nic nečekejte a rychle si utíkejte vyrobit tohoto skvělého pomocníka.

Autor: Štěpán Pacík

Související články