brandingFullPage

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Aneta (34): Mám chlupatá prsa. Některé to vzrušuje, jiné odpuzuje

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Zatímco jiné ženy považují svůj dekolt za nejsilnější zbraň proti mužům, u Anety je tomu jinak. Ona se za vlastní výstřih stydí. Není to však dáno tvarem či velikostí jejích ňader. Za nepříjemnými pocity stojí něco úplně jiného.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Aneta nám poslala e-mail, ve kterém se svěřila se svým trápením. Otevřeně se přiznala, že se stydí za svůj dekolt a před okolím ho schovává za roláky a svršky bez výstřihu.

V pubertě jsem doufala, že problémy jednoho dne zmizí

Aneta na začátku svého e-mailu popsala období puberty, ve kterém jako mnoho dalších vrstevníků řešila jeden nepříjemný estetický problém: ochlupení.

„Bylo mi asi čtrnáct, když u mě začaly problémy s ochlupením na neobvyklých místech,“ píše Aneta. „Nejdříve jsem měla jen pár nežádoucích chloupků na obličeji, ale postupně se to zhoršovalo,“ popisuje.

Chloupky se objevily i ve výstřihu

Aneta byla bohužel jeden z případů, kdy se ochlupení neobjevuje jen na místech, které jsou pro něj nejtypičtější. Místo toho ji trápily chloupky na obličeji a na prsou. „Byla jsem z toho nešťastná a nechtěla se seznamovat,“ odhaluje stinnou stránku svého života.

Pomoci mi nedokázali ani odborníci

Jelikož se Anetin problém nelepšil, vyhledala v průběhu let několik odborníků. „Byla jsem u několika doktorů a expertů,“ dozvídáme se od Anety. „Vždycky mi něco dali, ale zabralo to jen na čas. Cítila jsem se ošklivá, nakonec pomohly pilulky,“ říká Aneta.

Ačkoli je to lepší, stále se stydím odhalit své tělo

Od Anety se dozvídáme, že díky hormonální antikoncepci ji ochlupení už tolik netrápí. Je tu ale něco jiného, co nedá Anetě klidně spát. „Dlouhé chlupy v dekoltu mě opravdu obtěžují,“ píše. „Kvůli odpornému dekoltu se bojím nosit výstřihy a ukázat holé tělo“ vysvětluje.

Odháním od sebe muže

Aneta už několikrát mohla navázat vztah s fajn mužem. Vždycky ho ale od sebe odehnala. Bála se totiž, že se mu bude hnusit chlupům v dekoltu. „Nikdy jsem se před mužem nesvlékla, nechávala jsem si tričko,“ píše Aneta. „Nesnesla bych pomyšlení, že se mi kvůli vzhledu mého dekoltu vysměje,“ svěřuje se. „Tím od sebe potenciální partnery odháněla, nechtěli mít ženu, která se jim neukáže,“ píše.

Nyní je Aneta sama, ale svými dekoltem už se netrápí. Našla totiž nejednoho muže, které tato anomálie neodpuzuje, ale naopak láká.

Autor: Nikol Kolomazníková

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články