Vondráčková zapomněla na koncert Václava Neckáře. Kubišová ale chřipku přeprala, aby si s ním mohla zazpívat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vaclav Neckar
Zdroj: Nextfoto

V pondělí 23. října oslavil Václav Neckář své 80. narozeniny. A to ve velkém stylu! Naplánoval totiž hned dva velké koncerty, na kterých fanouškům ukázal, že i se zdravotními problémy, které ho trápí, stále může vystupovat a rozdávat hudbou radost.

Se svým celoživotním kamarádem si měla zazpívat duet také Marta Kubišová. Jenomže ta bojovala s chřipkou a nebylo jasné, zda se stihne dát do pořádku.

„Nemoci si nevybírají, musíme doufat, že koncerty dopadnou dobře,“ uvedl před koncertem pro Blesk zpěvákův mladší bratr a kapelník Jan Neckář. Sama zpěvačka avizovala, že dva koncerty po sobě jsou pro ni ve věku 80 let tak trochu kamikaze.

Naštěstí nakonec všechno dobře dopadlo. Kubišová se zvládla včas vykurýrovat, užila si koncert a společně si zazpívali hit Časy se mění.

„To bych vylítla z kůže, kdybych se Vaškovi musela omluvit! Anebo by bylo něco jemu,“ nechala se slyšet.

Zdraví trápí i samotného Neckáře

Sám Václav Neckář měl v posledních měsících hned několik zdravotních problémů. Loňské 79. narozeniny oslavil hudebník v nemocnici na plánovaném zákroku.

V dubnu měl po pádu ze schodů problémy s kotníkem, kvůli kterým dokonce skončil v rehabilitačním ústavu. A v červnu se pak u něj objevily komplikace se srdeční arytmií.

Loni musel některé ze svých koncertů zrušit. Aby se vůbec udržel na nohou, dostával injekce.

Teď byl ale Neckář připravený své fanoušky nezklamat. A nakonec to bylo také vidět. Všechno proběhlo bez komplikací a koncerty byly oba opravdu velkolepé.

Vondráčková zapomněla

Na koncertu Václava Neckáře se měla původně objevit i Helena Vondráčková. Ta ale na akci zapomněla. Když si svou chybu uvědomila, bylo už pozdě, zjistila, že má v daný den jiné plány.

„Ježišmarjá, já vůbec nevím, co v ten den mám, já se musím podívat. Kolikátého to je? A kde to je a v kolik to je?“ ptala se  pár dnů před akcí reportérů TV Nova. Nakonec s lítostí zjistila, že má skutečně jiné povinnosti.

Kdo nakonec dorazil?

Na jevišti se i tak po boku Neckáře objevila celá řada celebrit. Zazpíval si s ním Jarek Nohavica, vystoupili 4 Tenoři či Michal Malátný z kapely Chinaski.

Objevila se také připomínka tria Golden Kids, které původně Neckář tvořil s Kubišovou a Vondráčkovou. Na jevišti si na ně tentokrát zahráli Jan Cina, Sara Sandeva a Berenika Kohoutová. A Neckář s nimi držel krok a ukázal, že má ještě energie na rozdávání.

Oba své koncerty Neckář vyprodal a dočkal se na nich obrovského úspěchu. To pro něj nakonec bylo tím nejlepším narozeninovým dárkem, jaký si vůbec mohl přát.

Zdroj: Super, Blesk, TV Nova, Instagram, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články