Václav Neckář plánuje velké koncerty ke kulatinám. Za poslední rok ho ale trápilo mnoho zdravotních problémů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vaclav Neckar
Zdroj: Nextfoto

Václav Neckář v říjnu oslaví 80. narozeniny a těší se na výroční koncerty. Za poslední rok se ale v médiích objevilo mnoho informací o jeho zhoršeném zdravotním stavu. Co všechno hudebníka v poslední době trápilo a jak je na tom teď?

Letošní narozeniny tato legenda oslaví na pódiu, pokud jí to zdraví dovolí. Na říjen plánuje Neckář dva narozeninové koncerty v jeden den. Na nich se odvděčí všem fanouškům, kteří ho podporují v dobrém i zlém.

Zdravotní problémy

Loňské 79. narozeniny oslavil hudebník v nemocnici. Server Blesk tehdy uvedl, že šlo o plánovaný zákrok.

V dubnu TV Nova uvedla, že má po pádu ze schodů Neckář problémy s nohou. Zvrtnul si tehdy kotník a nakonec skončil v rehabilitačním ústavu. Ačkoli z léčebny už je dávno doma, s došlápnutím na nohu má stále problémy.

„Vašek Neckář už je ze zdravotního hlediska v pořádku, akorát se mu hůř chodí. Teď mají s bráchou před sebou hned několik koncertů,“ ujistil redakci v květnu PR manažer zpěváka Pavel Plecháč.

Jenomže v červnu přišly informace o tom, že se u Neckáře objevily výrazné problémy s jeho srdeční arytmií. Už v roce 2016 podstoupil zpěvák v pražském IKEMu katetrizaci. Tehdy mu lékaři doporučili na jeho obtíže hodně odpočinku.

Měl by se šetřit

Loni musel některé ze svých koncertů zrušit. Aby se vůbec udržel na nohou, dostával injekce. Dnes je na tom už značně lépe.

Zpěvák je natěšený na koncerty a své fanoušky tentokrát zklamat nehodlá. Večerní koncert v divadle Hybernia, který proběhne den před jeho narozeninami, je podle Aha! už vyprodaný.

„A to je taková radost, že mi Martička Kubišová slíbila, že si se mnou kromě písničky Massachusetts zazpívá i Časy se mění od Golden Kids, kterou už odmítla zpívat i prezidentovi na inauguraci na hradním nádvoří. Řekla mi, že jsem pro ni důležitější než prezident a že pokud bude živá, přijde za jakýchkoliv okolností,“ raduje se zpěvák.

Lidé se tak rozhodně mají na co těšit, na druhou stranu musí především doufat, že bude Neckář v pořádku a všechno zvládne ve zdraví. Přece jen by měl myslet na to, že své tělo nesmí příliš přetěžovat.

Zdroj: Blesk, Nymburský deník, TV Nova, Aha!, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články