Václav Neckář zrušil koncert kvůli problémům s chůzí. Jde o následky mrtvice

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vaclav neckar
Zdroj: Profimedia

Koncem října mu bude 79 let, přesto se stále snaží koncertovat a fungovat jako hudební hvězda. Václav Neckář se ale poslední dobou potýká se zdravotními problémy, kvůli kterým musel dokonce jeden ze svých koncertů zrušit. Fanoušky tak vyděsil. Ti se teď bojí o jeho zdraví.

Se svou kapelou Bacily vystupuje Neckář už bezmála 50 let. Teď je ale jeho kariéra ohrožena. O víkendu musel zrušit koncert ve Vsetíně. Důvodem byly jeho problémy s chůzí. Zpěvák má poslední dobou křeče v levé noze, a je tak pohyblivě velmi omezen.

Podle informací Blesku jde o následky prodělané mrtvice. Neckář musel dokonce vyhledat lékaře, protože kvůli křečím v noze několikrát i upadl a bál se, že by se mohl vážně zranit, pokud by se to opakovalo. Od doktorů má nyní doporučen klidový režim.

Koncerty v ohrožení nejsou

Redakci CNN Prima NEWS hudebník prozradil, že ačkoli jeden koncert kvůli komplikacím zrušil, v žádném případě se nechystá podobně postupovat u dalších. Chtěl by udělat vše proto, aby mohl pro fanoušky dál vystupovat.

„Teď jsem na vyšetření, ale není to nic vážného. Snad to bude v pořádku. Jinak jsem úplně zdráv. Koncerty v ohrožení nejsou,“ prozradil s tím, že už teď se těší na nejbližší vystoupení, které ho čeká. Jedno velké proběhne už v říjnu.

Půjde o koncert v O2 areně, po kterém bude následovat v listopadu další menší akce v Semilech. „Fanoušci mě vždycky nabíjí neskutečnou energií,“ dodal zpěvák. Podle jeho slov je tak velmi nepravděpodobné, že by rušil další svá vystoupení.

Bratr se o něho bojí

Podle Jana Neckáře, Václavova bratra, je na tom sice hudebník dobře, přesto se ale o něho bojí a tvrdí, že by měl hodně odpočívat. „Dokonce se stalo, že upadl, musíme být opatrní,“ připomněl pro Blesk. Koncertování ale bratrovi nerozmlouvá.

„Chodím na rehabilitace do Nemocnice Na Homolce,“ hájí se navíc Neckář, který rozhodně nechce své zdraví podceňovat, zároveň ale vnímá jako nejlepší lék přízeň fanoušků, které nechce zklamat. „Vždycky mě opečovávají, personál je úžasný,“ dodal o nemocnici.

V současné době tak sice hudebník řeší zdravotní problémy, které rozhodně nesmí přehlížet, zároveň ale slibuje, že po zrušení koncertu bude na těch následujících čilý jako rybička. A ukáže fanouškům, že se o něho nemusí strachovat.

Zdroj: Blesk, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články