Václav Neckář se bez injekcí neudrží na nohou. Přesto chce fanouškům předvést, co zvládne

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vaclav neckar
Zdroj: Nextfoto

Václava Neckáře v poslední době provází nepříjemné zdravotní problémy. Už před 20 lety ho postihla cévní mozková příhoda, i dnes se ale občas objeví nějaké její následky. Ve spojení s hudebníkovým věkem některé z nich fanoušky děsí.

Už před časem se v médiích objevila informace o tom, že musel Neckář zrušit svůj koncert, protože se neudržel na nohou. Tehdy oznámil, že je to jen menší zdravotní komplikace a na další koncert se moc těší.

„Teď jsem na vyšetření, ale není to nic vážného. Snad to bude v pořádku. Jinak jsem úplně zdráv. Koncerty v ohrožení nejsou,“ řekl. Teď se ale objevily nové informace a zdá se, že jsou zdravotní komplikace velikána větší, než se předpokládalo.

Bez injekcí ani krok

Neckář se potýká s následky mrtvice už dlouho. Projevují se především nepříjemnými křečemi v končetinách, které se v poslední době zhoršují. Právě teď ho trápí především bolest a křeč v palci na noze.

Kvůli ní musí dostávat pravidelné injekce, jinak se ani nepostaví na vlastní nohy. „Občas mě trápí křeče v nohách a stabilita celého těla je taková vratká,“ řekl hudebník podle Blesku.

„To víte, od té události s mozkovou mrtvicí mám stále problémy. Ale doufám, že se to zlepší. Chodím na rehabilitace,“ dodal. Snaží se mít stále dobrou náladu a vnímat věci pozitivně. Koncertů se vzdát rozhodně nechce. „Fanoušci mě vždycky nabíjí neskutečnou energií,“ uvedl.

Bolest stranou

Zpěvák zastává ten názor, že během zpívání musí jít bolest stranou. Chce se naplno věnovat fanouškům a věří tomu, že se mu to i nadále nějaký ten čas bude dařit. „Stáří je potupné. Ale snad ještě nějakou chvíli vydržím,“ řekl pro Blesk.

„Bez muziky a zpívání bychom umřeli,“ tvrdí osmasedmdesátiletý hudebník, pro kterého je zpěv tím, co mu vrací energii. Ačkoli si uvědomuje, že by se měl šetřit, dokud to jde, je prý odhodlaný bojovat a ukázat fanouškům, že něco vydrží.

V současné době chodí Neckář na rehabilitace, doufá, že se jeho zdravotní stav zlepší, a neustále dokola ujišťuje fanoušky, že jim ještě předvede, jakého koncertování je schopný. Oni by si samozřejmě nepřáli nic jiného, o hudebníka se ale zároveň strachují.

Zdroj: Blesk, CNN Prima NEWS, Prima ženy, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články