Nestárnoucí Nicole Kidman promluvila o rakovině kůže

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nicole Kidman Rakovina
Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Rakovina je strašákem snad každého z nás. Známe kolem sebe mnoho lidí, kteří s ní bojovali či bojují a nevyhýbá se ani slavným. Na druhou stranu se v mnoha případech ukáže, že se jí zbavit dá, pokud má člověk snahu bojovat a nevzdá se předem. To tvrdí i herečka Nicole Kidman.

Americko-australská herečka oceněná Oscarem je známá nejen pro své výkony v mnoha filmech a seriálech, ale také díky svému dokonalému vzhledu. I ve svých 54 letech totiž vypadá naprosto skvěle.

V médiích několikrát prozradila, jaké triky používá, aby se udržela v kondici. Nejvíce překvapivá je ale informace, že si kdysi prošla rakovinou kůže. Vůbec na to totiž nevypadá.

Vyhýbám se přímému slunci, snažím se dodržovat klidový režim

„Měla jsem rakovinu kůže. A ano, od té doby jsem na slunci opatrnější, starám se o svoji kůži, používám krémy a snažím se pravidelně odpočívat. Možná jsem tohle všechno měla dělat už dříve,“ přiznala herečka v rozhovoru.

Nicole Kidman je považována za jednu z hereček s nejhezčí pletí, proto se není čemu divit, že dává na mnoha módních webech rady, jak se o svou kůži starat. Podle jejích slov to není nic náročného.

Hlavní je udržovat pleť hydratovanou. Přeptat se v lékárně či drogerii, jaký typ krémů se hodí pro vaši kůži a pravidelně ji promazávat, klidně i několikrát denně. Důležité je myslet na ochranu před sluncem.

Sluneční záření na nechráněné kůži totiž způsobuje nejen spálení, ale také právě rakovinu. Dokonce je jednou z nejčastějších jejích příčin. Proto je při opalování třeba myslet na péči před i po.

Kidman radí, aby si lidé dávali pozor, i pokud vycházejí ven v zimě, kdy mají pocit, že se jim nic stát nemůže. I tehdy totiž svítí slunce a na nekrytých rukou a obličeji to může nadělat paseku, mažte se raději krémy i v tomto ročním období.

Správná strava, půl zdraví

Nicole Kidman se už dlouhou dobu věnuje přírodním ingrediencím. V rozhovoru pro Food & Wine z května 2017 poeticky vyprávěla o své lásce k mořským plodům.

Podle jejích slov je jídelníček velmi důležitý a mnoho lidí ho podceňuje. Nestačí jen vnější péče o tělo, je třeba myslet i na to, co mu člověk dává zevnitř. Ona sama se snaží jíst od všeho něco.

Zároveň se ale nepřejídá a konzumuje veškeré pokrmy ve vyvážených poměrech po konzultaci s nutričními poradci. To samé by doporučila každému, kdo bojuje s nějakou nemocí nebo kdo se snaží zhubnout.

Ať už jsou naše nemoci a problémy jakékoli, zdravá strava je při jejich léčbě vždy základem. I když doktoři samozřejmě doporučí léky, krémy, prášky a další produkty, to, co jíme, má pokaždé vliv.

Nicole Kidman se nijak výrazně neomezuje a péči o tělo se podle svých slov nevěnuje déle než deset minut denně. I to ale stačí k tomu, aby byla dokonalým vzorem pro mnoho žen a aby mohla dávat rady ohledně zdravého životního stylu.

Zdroj: thelist.com, woman.forumdaily.com, latimes.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články