Jan Rosák je už přes 40 let šťastný se svou ženou. Manželka mu byla oporou i po nedávné operaci páteře

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Manzele Rosakovi
Zdroj: Profimedia

Manželství jim klape už neuvěřitelných čtyřicet let a stále vedle sebe působí zamilovaně. Ačkoliv začátek jejich vztahu, respektive jejich první setkání nebylo úplně romantické. Nyní má však Jan Rosák v manželce Jiřině velkou oporu. Pomáhala mu i po operaci páteře.

To si takhle vystupujete z tramvaje a tam stojí zarostlý rumunský běženec. Vy si ho vezmete za manžela, abyste získala novomanželskou půjčku, a následně s tím běžencem strávíte 43 krásných let. Divný příběh? Ale on je to skutečný příběh manželů Rosákových.

Zarostlý rumunský běženec

„Já jsem tam nastoupila rozechvělým krokem do velkého média z okresního města. A naproti mně tam seděl takový rumunský běženec v roztrhaných džínách, zarostlý, fousatý. A já jsem byla ztracená,“ prozradila manželka moderátora jejich seznámení, které proběhlo v hlasatelně stanice Praha.

Už tehdy měl svůj pověstný knír, který sundal za 43 let jejich manželství jen jednou. Manželka Jiřina toto období vtipně popsala s tím, že se s dcerou domluvily, že zatím „tomu“ říkat tatínek nebudou.

Brali se kvůli penězům

Právě humor je to, co manžele drží společně tak dlouho, a zvládají díky němu težší období. A jak dlouho spolu byli, než proběhla svatba? Pouhé tři měsíce!

Ono to bohatě stačilo, protože z lásky se prý nebrali. Roli v tom hrály peníze. „Chtěli jsme totiž využít novomanželskou půjčku, kterou člověk mohl dostat jen do dovršení třiceti let,“ přiznal Rosák v rozhovoru pro magazín Pluska.

V lásku vztah ale nakonec přerostl a nyní působí manželé spokojeně a šťastně, kamkoliv přijdou. Naposledy se společně ukázali na premiéře filmu More Miko v kině Lucerna, a sladili se dokonce i barevně. Oba přišli v černé barvě.

Opora po operaci

Velkou oporou byla Jiřina moderátorovi po jeho operaci vyhřezlé ploténky. Rosákovi operace pomohla od velkých bolestí, které ho sužovaly.

Operaci absolvoval v pátek 13. ledna a po týdnu byl propuštěný do domácího léčení, kde se o něj svědomitě starala právě manželka Jiřina.

Je tedy více než jasné, že manželství může být zprvu založeno jen na rozumových pohnutkách. Ale když jsou si dva podobní a vzájemně se k sobě hezky chovají, láska nakonec do vztahu dorazí.

Zdroj: Český rozhlas, Pluska, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články