Jan Rosák si svou ženu vzal po třech měsících vztahu. Jsou spolu více jak 45 let

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jan rosak
Zdroj: Nextfoto

Jan Rosák patří mezi české osobnosti, které jsou ve vztahu dlouhá léta a jsou v manželství spokojení. Rosák moc dobře ví, koho má po svém boku a své manželky Jiřiny se nehodlá vzdát.

Jejich manželství trvá již 45 let a Rosák se o své milované manželce rozpovídal pro ŽivotvČesku.cz. Jejich manželství jenom vzkvétá a moderátor na svou ženu pěje pouze ódy. Pověstný je jeho smysl pro humor, který nesměl chybět ani v projevu o jeho manželce.

Jak probíhalo seznámení s Jiřinou?

„Šeredu by si nikdo nevzal. Když pak zjistíte, že je k tomu daný člověk ještě chytrý a charakterově vzácný, tak máte vyhráno. To se mi povedlo. Prostě jsem měl štěstí,“ svěřil se moderátor, který svou kariéru nastartoval v roce 1971 v Československém rozhlase.

Nadále pak Rosák pokračoval v Československé televizi, kam se dostal jako externista v roce 1976. Rosák má pět cen TýTý v kategorii moderátor a žije v Mníšku pod Brdy. Do Prahy to tak má jen kousek. Už v rozhlase mezi ním a Jiřinou přeskočila jiskra.

„Tam jsme se potkali, udeřil blesk a bylo hotovo… Do tří měsíců jsme se vzali,“ vzpomíná Honza Rosák. Jiřinu si vzal na začátku prosince v roce 1977, svatba proběhla v Dejvicích. Dnešní doba bohužel seznamování klasickým způsobem moc nepřispívá.

V digitální době by se seznamovat nechtěl

Ani sám Rosák toho není příznivcem. „Člověk musí použít instinkt. Nemůže jít na výběr partnera investigativně. Prostě to musí přijít,“ myslí si moderátor. Velkou roli podle něj hraje také náhoda. „Nevylučuji, že i on-line může člověk narazit na toho pravého,“ dodal.

Rosák patří do „staré školy“ a rád se seznamuje na různých společenských akcích. Je ale pravdou, že ani pandemie koronaviru seznamování moc nepomohla. Lidé se nemohli scházet ani v restauracích, ani u sebe doma.

Rosák už si užívá klidného života. Jako moderátora jste ho mohli vidět hlavně v soutěži Riskuj!, kterou moderoval několik let. V Mníšku, kde bydlí, vybudoval komplex a pronajímá restauraci a divadlo. Jeho nejnovější aktivitou bylo moderování pořadu Poklad z půdy.

Zdroj: ŽivotvČesku.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články