Manželka Jana Rosáka se do svého muže zamilovala i přesto, že vypadal jako zarostlý běženec

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Rosal Jan Jirina
Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Manželé Rosákovi jsou spolu už více než čtyřicet let. Přesto to vypadá, že jim to doma pořádně klape. Sympatická Jiřina nedávno prozradila na Českém rozhlase Dvojka, že se do svého muže bláznivě zamilovala i přesto, že vypadal jako zarostlý rumunský běženec.

„My jsme se poznali naprosto triviálně v hlasatelně stanice Praha,“ začala své vyprávění Jiřina Rosáková, která se s manželem setkala v pořadu Jana Čenského My dva a čas.

Jiřina se zamilovala do zarostlého běžence

„Já jsem tam nastoupila rozechvělým krokem do velkého média z okresního města. A naproti mně tam seděl takový rumunský běženec v roztrhaných džínách, zarostlý, fousatý. A já jsem byla ztracená,“ dodala se smíchem manželka známého moderátora.

Rosák byl rád, že je manželka krásná

I Jan Rosák popisoval své seznámení s manželkou poněkud svérázně. „Šeredu by si nikdo nevzal,“ složil své ženě kompliment kdysi pro server ŽivotvČesku.cz.

„Když pak zjistíte, že je k tomu daný člověk ještě chytrý a charakterově vzácný, tak máte vyhráno. To se mi povedlo. Prostě jsem měl štěstí,“ doplnil ještě.

Pojí je práce i smysl pro humor

Je vidět, že manželé spojuje i společný smysl pro humor. Jak ale Jiřina v pořadu Jana Čenského vysvětlila, ten je tak specifický, že jej okolí často vůbec nepochopí.

„3. srpna jsem nastoupila do radia, 8. srpna jsme se poznali a 2. prosince jsme měli svatbu a jsme spolu 43 let. Už tehdy měl knír. Bez něj jsem ho viděla jen jednou a dcera řekla: zatím tomu tatínek říkat nebudeme, ať se nechá zarůst,“ řekla také ve studiu.

To, že jim to doma klape, dokazuje i fakt, že spolu dokonce i pracují. „Jířa pro mě píše scénáře mých pořadů, a to už od doby Studia Rosa přes Videostopy až do dneška,“ pochlubil se rádiu Rosák.

V současné době, která je vztahově tak turbulentní, zní téměř neuvěřitelně, že spolu jeden pár může pracovat i žít, a to více než 40 let. Zřejmě tehdy v rádiu našel Jan tu pravou a Jiřina toho pravého.

Zdroj: Český rozhlas Dvojka, ŽivotvČesku.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články