The Chainsmokers letos budou koncertovat i v Japonsku

od Luboš Klouček
< 1 minuta čtení
koncert
koncert

Duo amerických diskžokejů The Chainsmokers dosáhlo mezinárodního věhlasu svým singlem „Selfie“ z roku 2014, který se umístil na 16. příčce americké Billboard Hot 100 a 11. místě na britském žebříčku singlů. Šesté místo jim ve stejném americkém žebříčku zajistily skladby „Roses“ a „Don’t Let Me Down“. A pak se objevil hit „Closer“, s nímž už se dostali na 1. místo.

Původními členy The Chainsmokers hrající elektronickou taneční hudbu, pop a elektropop byli nejdříve diskžokejové Alex Pall a Rhett Bixler. Ten však za nějaký čas odešel. V roce 2012 Alex poznal Andrewa Taggarta a společně začali v New Yorku skládat hudbu. Tou dobou Alex studoval na newyorské a Andrew na syrakuské univerzitě.

Název skupiny vznikl v souvislosti s Alexovým bohémským životem na střední škole, kdy zkoušel návykové látky, jako třeba marihuanu. Zprvu tito umělci vytvářeli remixy na již existující indie skladby. Sám Andrew jejich styl popsal jako „stírání hranic mezi indie, popem, taneční hudbou a hip-hopem“, což potvrdil právě jejich singl „Roses“.

Prvním albem The Chainsmokers z roku 2015 je „Bouquet“. Poté se objevil singl  „Don’t Let me Down“, na němž se podílela i zpěvačka Daya. Druhým EP v roce 2016 bylo „Collage“ a v dubnu 2017 vydali album „Memories… Do not open“. Téhož roku se k nim připojil australský bubeník Matt McGuire, který se po stejně pojmenovaném turné, stal členem kapely. V prosinci 2018 spatřilo světlo světa album „Sick Boy“.

DJové Chainsmokers obdrželi cenu Grammy za nejlepší taneční nahrávku nebo Americkou hudební cenu pro nejoblíbenějšího interpreta v oblasti elektronické taneční hudby.

Letos v březnu The Chainsmokers navštíví jihoafrický Johannesburg, Las Vegas, Mexiko či Miami a přes léto zahrají ve Francii, Norsku, Německu, Japonsku a na podzim se vrátí do Ameriky a Kanady.

Autor: Iva Lhotská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články