Nejteplejší den měsíce: Nebýt covidu, už byste ve čtvrtek vyrazili na terasu na pivo

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
zena pivo
Zdroj: Shutterstock

Mimořádně příjemné teploty nás čekají tento týden. Po vlně mrazů, kdy jsme museli kromě šály a čepice vytáhnout i teplé rukavice a ponožky, je to opravdu vítaná změna. Vypadá to, že jaro už opravdu klepe na dveře.

Dle předpovědi bude ve čtvrtek slunečno, denní teploty by měly vyšplhat na 14 stupňů Celsia.

Ráno by měly panovat teploty v rozmezí 6 až 9 stupni Celsia. Odpoledne už to bude na lehčí bundu, kterou možná budeme moci po obědě i odhodit.

V úterý a ve středu je předpověď rovněž příznivá a teploměr má ukazovat podobná čísla.

„V pražském Klementinu byla nejvyšší únorová teplota naměřena 25. února na 18,5 stupňů. Atakovat ji budeme ve čtvrtek,“ zveřejnila ve Stories na svém Instagramu meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dagmar Honsová (@dagmar.honsova)

Ta na sociální síť pravidelně přidává příspěvky, v nichž své sledující o počasí informuje. Nedávno ale sdílela i zajímavá fakta ohledně jarní únavy:

„Ve vzduchu je jara dech. A s tím souvisí i jarní únava. S prvními jarními paprsky mnozí z nás začínají více zívat, u některých se projevuje pocit smutku, únavy nebo apatie. Jinými slovy – jarní únava. Přináší ji nárůst venkovních teplot vzduchu, na které naše tělo reaguje rozšířením povrchových kapilár v kůži. K naplnění periferních cév je zapotřebí velké množství krve a nové červené krvinky se nestačí tak rychle tvořit. Takže jarní únavu zapříčiňuje nedostatečný přísun kyslíku ke tkáním. A za druhé, na jaře se snižuje i tlak vzduchu, což pro nás organismus znamená snížení přívodu kyslíku,“ napsala k obrázku svého kondiciogramu.

Je otázkou, jak v současné situaci s těmito informacemi naložit. Jisté však je, že nebýt koronaviru, už by si nějaká část z nás zašla po práci na pivo na nějakou pěknou zahrádku.

Autor: Alice Konopásková


Související články