Milada (45): Poslala jsem na něj berňák. Nic jiného si nezasloužil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 22
zena 22

Milada říká, že se nikdy nechtěla mstít. Když ale zjistila, jaký nepořádek má její expřítel ve firmě, rozhodla se s tím něco udělat. I když mu dávno odpustila, že ji opustil, nedokázala se smířit s tím, jaké špinavosti provádí se svěřenými penězi.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Dozvěděla jsem se o tom všem od kamarádky, která ve firmě pracuje. Svěřuje se mi se vším, a tak mi často vypráví, co se děje v její práci. Když jsem se dozvěděla, že si její šéf a zároveň můj bývalý partner přes firmu pere peníze, neváhala jsem,“ říká Milada.

Opustil mě před sedmi lety, když jsem otěhotněla

Milada žila s Denisem jen půl roku. Když mu ale oznámila, že s ním čeká dítě, netušila, že na to zareaguje rozchodem. „Řekl mi, že dítě nikdy nechtěl a že se mnou byl vlastně jenom pro zábavu. I když souhlasil, že bude na potomka platit, opustil mě a já se z toho dlouho dostávala,“ říká čtenářka. „Dnes mám již nového přítele, který malého Jakuba bere jako vlastního. Žiji spokojený života a necítím k expříteli žádnou zášť,“ říká.

Jediné, co dnes Miladu s Denisem spojuje, je právě kamarádka, která v jeho firmě dělá sekretářku. „Je to skvělá holka, ale je trochu naivní. Proto každému všechno hned řekne. A já se tak snadno dozvídám o všem, co se ve firmě děje,“ vypráví Milada.

Když jsem zjistila, že pere špinavé peníze, poslala jsem na firmu kontrolu

I když by si podle Milady mohl kdekdo říci, že to dělá kvůli pomstě, ona tvrdí, že by poslala finanční úřad na kohokoli, kdo by se podle ní nějak provinil. „Peníze lidí, kteří nemají ani tušení o tom, co se děje, slouží jenom k tomu, aby si nějaký zbohatlík ještě víc namastil kapsu. A to já zkrátka nedokážu tolerovat,“ říká. „Mrzí mě jedině to, že pokud se kontrola uskuteční a ve firmě dojde ke změnám, možná tím utrpí i kamarádka.“

Milada ale říká, že by se v takové situaci pokusila kamarádce pomoci sehnat novou a lepší práci. „Ona je schopná a nezaslouží si pracovat pod někým takovým. Sama je dost pravděpodobně Denisem okrádaná, ale vůbec netuší, co se děje. I když jsem možná udělala strašnou věc, věřím tomu, že nakonec jsem všem dobrým lidem jenom pomohla.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články