Jaký byl život herecké i módní ikony Audrey Hepburn?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
AudreyHepburn
AudreyHepburn

Audrey Hepburn, jedna z nejslavnějších filmových tváří druhé poloviny 20. století, si svůj ne zrovna idylický životní příběh, hodně vzdálený od nablýskaného Hollywoodu, vykompenzovala pohádkovou svatbou. Psal se rok 1954 a brala si svého prvního manžela, Mela Ferrera. Pak v roce 1959 odmítla roli Anny Frankové, protože jí příliš připomínal ji samou i podobné zážitky.

Než začala válka, rodina Audrey byla zvyklá pobývat v Belgii, Nizozemí či Anglii. Audrey snila o kariéře baletky. Ovšem pak Anglie vstoupila do války. Otec odešel a Audrey se s matkou vrátila do rodného Nizozemska. I když bylo stále neutrální, i do Arnhemu vtrhli Němci, šlechticům zabavili majetky a popravili většinu příbuzných. Audrey tehdy trpěla podvýživou, anémií, otoky, astmatem, měla dýchací problémy a navrch dostala žloutenku…

Zdroj: Wikipedia

Audrey Hepburn se narodila 4. května 1929 jako Audrey Kathleen Hepburn-Ruston nedaleko belgického Bruselu. Její matkou byla baronka Ella van Heemstra z významné nizozemské rodové šlechty a otcem bankéř Joseph Hepburn-Ruston mající skotské šlechtické předky. Audrey se nejprve věnovala baletu, od jednadvaceti let modelingu a posléze se dostala k filmu. Natočila třeba filmy Sabrina, Šaráda, My Fair Lady či Jak ukrást Venuši. Měla dva syny, každého s jiným mužem. V roce 1987 se stala oficiální velvyslankyní dobré vůle UNICEF, cestovala po rozvojových zemí a pomáhala hladovějícím dětem. Zemřela v 63 letech ve švýcarském Tolochenaz, kde je i pochována.

Audrey Hepburn se stala hereckou i módní ikonou. Tato křehká a elegantní žena se stala naprostým protikladem k plnoštíhlým „bohyním“, které dominovaly americkému filmu  50. let. Proslavila jednoduché kombinace Givenchyho – černé roláky, tříčtvrteční kalhoty a polobotky s bílými ponožkami. K dalším patřily kostýmky s kulatými límečky, vysoké rukavice, hranaté výstřihy a geometrické vzory. Sluneční brýle z filmu Snídaně u Tiffanyho se staly vzorem elegance pro miliony žen na celém světě. Na motivy života Audrey Hepburn byl v roce 2000 natočen dvoudílný životopisný film Příběh Audrey Hepburn v hlavní roli s americkou herečkou Jennifer Love Hewitt.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články