Zázvorový likér: Panák denně vás ochrání před zimními nemocemi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zazvorovy liker
Zdroj: Shutterstock

V zimě je třeba své zdraví chránit. A nejlepší je to s pomocí přírodních vitamínů. Zázvor jich v sobě má opravdu velké množství a naší imunitě velmi prospívá. Připravte si z něj proto domácí likér, který pak můžete na Vánoce třeba i někomu darovat.

Zázvor především podporuje imunitu a dodává tělu velké množství vitamínů. Kromě toho ale také zlepšuje paměť a podle webu Healthline může působit i jako prevence proti Alzheimerově chorobě.

Potravina dále snižuje cholesterol, pomáhá bojovat proti migrénám, zlepšuje krevní oběh a zabraňuje kardiovaskulárním chorobám, doplňuje Spice World. Na svůj jídelníček byste ho tak rozhodně měli zařadit i vy.

Zázvorový likér

Zázvorový likér vám může za dlouhých zimních večerů zpříjemnit posezení u krbu, můžete si s ním připít s návštěvami, nebo si ho šetřit na silvestrovskou párty. Je také vynikajícím tipem na dárek pro milovníky originálních alkoholových chutí.

Na přípravu likéru budete potřebovat 150 gramů zázvoru, 8 velkých lžic medu, 1 pomeranč, 1 citron a půl litru čisté vodky. Veškeré použité suroviny jsou zdravé a panák takového likéru vám pořádně nakopne imunitu.

Jak na přípravu

Zázvor oloupejte a nakrájejte na tenká kolečka. Stejně postupujte i s pomerančem a citronem. Vše dejte do velké sklenice, přidejte med a zalijte směs vodkou. Potom už jen tři dny nechte zázvor a pomeranč louhovat, ideálně na chladnějším místě.

Obsah následně sceďte a přelijte do skleněné lahve. Likér se uchovává v lednici. Pokud si dáte každý den jednoho malého panáka, můžete si být jisti, že vás žádný bacil letošní zimu nepřekvapí.

Sklenici můžete originálně popsat, ozdobit mašlí a v tašce také darovat. Na Vánoce jde o ideální dárek, protože se jedná o něco originálního, zdravého a vyrobeného doma. Vaši přátelé tak jistě podobnou věc velmi ocení. Nebo s nimi likér jednoduše vypijte během svátků.

Zdroj: Prima Fresh, Pro zdraví, Healthline, Spice World

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články