Weight Watcher diet, konečně funkční dieta, která vás bude bavit. Jídlo při ní totiž dostává body

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bodovana dieta
Bodovana dieta

Spousta lidí se pokouší o zázračné zhubnutí na základě naprosto dokonalých dietních plánů a specializovaných programů. Většina z nich má ale zřejmé chyby, které u Weight Watcher diety nepotkáte.

Weight Watcher diet neboli WW dieta, jak ji budeme v článku říkat, se totiž nespecializuje na vybraný sortiment potravin ani přesně nediktuje jejich složení. Je pomyslnou pomocnou rukou v uvědomění, kolik přijatelných a nepřijatelných potravin denně sníme.

První důvod, proč jí věřit, je, že nesází na univerzálnost

Tou největší trhlinou naprosté většiny diet vždycky zůstává jejich pojetí v tom ohledu, že pomůže každému. Naprostá hloupost. Vznikají tak jedině diety typu rajčatové, okurkové, různých detoxů a dalších, které ve finále vydržíte plnit týden či dva, a poté v návalu úzkosti sníte vše, co vám padne pod ruku. Není se čemu divit.

Na rozdíl od nich je WW dieta postavená na bodování potravin, čímž vám neomezuje v žádném případě příjem jakékoliv důležité makroživiny či specifické sorty jídel.

Pro bodování vám navíc aplikace nabídne algoritmus, v němž získáte hodnoty i na základě váhy, pohlaví a věku. Tři základní ukazatelé, na které většina diet zkrátka zapomíná.

SmartPoints systém a jak funguje

Základem WW diety je víceméně aplikace, která vám napomáhá složit jídelníček podle určitých pravidel tohoto typu stravování. A jak že to přesně funguje? Představte si, že před sebou máte celkem čtyři suroviny či jídla. Banán, šunku, párek a kompletní burger.

Ani jedno z těchto jídel vám WW dieta nezakáže, a díky tomu si můžete plnit jak svoje „cheat“ choutky, tak i v náročnější dny přetížit příjem energie.

Jenže každá z těchto surovin má své bodové hodnocení. Banán či šunka jsou například základní součásti zdravého jídelníčku s potřebnými makroživinami a správnou úpravou – získávají tedy 0 bodů, protože vám nepřitíží.

Naopak burger je pak víceméně opačným jídlem. Prefabrikát získá plný počet bodů jakožto nevhodné jídlo, ale například domácí z kvalitních surovin je pak bodovaný zcela odlišně.

Zhodnocené jsou jak suroviny jako takové, tak i jejich následná úprava. Fritovaný banán v těstíčku už také postrádá svůj význam.

Funguje to a dá se tomu věřit?

Tak a nyní přichází zcela klíčová otázka. Funguje tato dieta a dá se jí vůbec věřit? Zcela upřímně můžeme říct, že funguje! Má spoustu výhod oproti ostatním dietám, které jsme zmínili. Mimo její efektivity a víceméně „pouhé pomocné ruky“, kterou potřebujeme, má svoji výhodu především z dlouhodobého hlediska.

Naprostá většina diet je totiž dělaná jen na časové úseky, které nemusíte vydržet, a pak přichází známé přejídání a jojo efekt. Naopak u WW diety se může z názvu dieta stát časem zkrátka životní styl, na který si jednoduše zvyknete. Vždyť nemáte zakázáno jíst specifická jídla, jen si musíte hlídat bodování a uvědomit si, že každý cheat s sebou nese i následky.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články