V létě potřebují vlasy speciální péči. Slunce pro ně může být nebezpečné

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vlasy leto
Zdroj:123RF

Pokud chcete mít dokonalé vlasy, je třeba o ně pečovat. V reklamách často vidíte ženy procházející se po ulicích ozářených letním světlem a okouzlující muže svými dokonalými účesy. V létě je ale přitom třeba se o vlasy speciálně starat, aby vypadaly právě takto.

V zimě vašim vlasům hrozí různá nebezpečí, mnoho lidí si myslí, že v létě mají po starostech. Opak je ale pravdou. Přímé slunce a teplé počasí může poškodit pokožku vaší hlavy a způsobit celou řadu problémů s vlasy. Poradíme vám, jak se o ně během těchto měsíců starat.

Co vlasům v létě hrozí?

Během letních měsíců hrozí našim vlasům poškození v mnoha ohledech. V první řadě jde o poškození slunečním zářením. UV paprsky mohou vysušit vlasy a narušit jejich strukturu, uvádí Pro ženy. Nejen proto je vhodné během teplých letních měsíců nosit minimálně na přímém slunci vždy klobouk nebo jinou pokrývku hlavy.

U moře vaše vlasy poškodí slaná voda, u bazénu zase ta chlorovaná. V obou případech dochází k vysušování vlasů a látky ve vodě mohou také změnit jejich barvu.

V tomto případě je dobré používat před koupáním ochranné oleje, ihned potom, co vylezete z bazénu či moře pak důkladně vlasy opláchněte a umyjte šamponem, a to klidně hned dvakrát, radí Deník.

Teplé počasí jako obecný nepřítel

Není to jenom voda a slunce, co vaše vlasy ničí. Obecně teplé počasí, se kterým se v létě potýkáme, má na ně velký vliv. Největším nepřítelem je v létě právě vysušování vlasů.

Používejte proto hydratační šampony a kondicionéry, omezte naopak používání fénu a žehličky. Pravidelně vlasům dopřávejte hydratační masku. Bazaar pak doporučuje během léta nebarvit vlasy. Látky v barvách je totiž oslabí, kromě toho nikdy nevíte, jak letní počasí ovlivní výsledný odstín.

Nakonec je samozřejmě důležité hydratovat tělo zevnitř, pijte tedy dostatek vody. Pomohou i vitamíny, které najdete především v ovoci a zelenině. Celkově má zdravá strava vliv na celé vaše tělo, tím pádem samozřejmě i na kvalitu vlasů, doplňuje závěrem Bomton.

Zdroj: Bazaar, Bomton, Deník, Pro ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články