Skořicová rolka do hrnečku. Do 5 minut vykouzlíte chutný dezert jen pro sebe

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Skoricova rolka v hrnecku
Zdroj: Shutterstock

Honí vás mlsná? Málokomu se chce kvůli chuti na sladké péct celý koláč. Co když vám ale řekneme, že díky mikrovlnce si můžete do pěti minut udělat lahodnou skořicovou rolku? Je to velmi snadné a jde o spolehlivý tip, jak své touhy uspokojit.

Je hned několik důvodů, proč si tento recept zamilujete. Je rychlý, obsahuje suroviny, které máte zaručeně doma, nepotřebujete k němu prakticky nic jiného než mikrovlnku a hrníček.

Rychlá skořicová rolka

Na přípravu skořicové rolky budete potřebovat mouku, kypřicí prášek, cukr, sůl, mléko, máslo, skořici a vanilkový extrakt. K tomu všemu maximálně 5 minut vašeho drahocenného času a budete si moci pochutnávat na skvělém dezertu.

Nejprve v misce smíchejte mouku, rozpuštěné máslo, kypřicí prášek, cukr, sůl a mléko. Přidejte vanilkový extrakt a z těsta vytvořte tři válečky.

Půjde to možná složitě a těsto se vám bude různě lepit, nakonec byste ale měli požadovaného tvaru docílit. Z válečků upleťte copánek a zatočte ho do rolky.

Na 2 minuty do mikrovlnky

Smíchejte máslo, skořici a zbytek vanilky a rolku směsí potřete. Celé dílo opatrně přendejte do hrnečku, který dejte na 2 minuty do mikrovlnky.

Pokud se vám po dvou minutách zdá, že není dezert hotový, můžete dobu pečení o několik vteřin prodloužit, dvě minuty ale obvykle postačí. Potom už jen dozdobte jídlo třeba šlehačkou nebo kopečkem zmrzliny a vychutnejte si dezert pro jednoho.

Zdroj: Your Home Based Mom, Charisse Yu, Recipe Fairy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články