Pochutnejte si na kokosovém koláčku z mikrovlnky. Do 2 minut servírujete

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Kokosovy kolac v hrnecku
Zdroj: Shutterstock

Máte chuť na dezert, ale nemáte příliš času na jeho přípravu, nebo se vám jednoduše nechce čekat, než se upeče celý koláč? Máme pro vás řešení. S pomocí mikrovlnky si totiž můžete připravit lahodný kokosový koláček do dvou minut.

Pravděpodobně si ho zamilujete a stanete se na něm závislými. Budete si ho potom chtít připravovat minimálně dvakrát do týdne. Kokosový koláč do hrnečku je snadným dezertem, který můžete servírovat během chvíle.

Příprava dezertu

Na přípravu koláčku budete potřebovat máslo, mouku, cukr, kokosový extrakt, strouhaný kokos a prášek do pečiva. Přidat můžete podle chuti také bílou nebo mléčnou čokoládu nalámanou na kousky.

Příprava koláče je velmi snadná. Jednoduše smícháte mouku, cukr, máslo, kokosový extrakt a prášek do pečiva v hrnečku. Pokud chcete, přidejte právě i kousky nalámané čokolády. Potom už jen stačí dát celý zázrak do mikrovlnky.

Za dvě minuty hotovo

Běžně byste pečením koláče strávili hodinu času. Navíc by pro vaši rodinu byl možná celý plech příliš velký a druhý den už by nebyl koláč dobrý. Udělejte tedy jen přesně tolik porcí, kolik vás doma žije, a vytvořte si během dvou minut dokonalé koláčky v hrnečku.

Jakmile vyndáte pokrm z mikrovlnky, stačí ho už jenom ozdobit strouhaným kokosem. Pokud chcete, můžete samozřejmě dezert ještě polít čokoládou, přidat šlehačku nebo nějaké ovoce. To už záleží jen na vás.

Ať už se rozhodnete koláč nějak hezky nazdobit, nebo si ho dáte zkrátka jen tak, rozhodně si na něm pochutnáte. Pokud tedy právě nečekáte hosty a nechce se vám péct ve velkém, tento recept můžeme jedině doporučit.

Zdroj: An Affair from the Hearth, 31 daily

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články