Máte problémy s lupy? Pomohou vajíčka i citron

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
citron pece o vlasy
Zdroj: Shutterstock

V televizi denně vídáme desítky reklam na přípravky proti lupům. Přitom nejlépe často fungují věci, které máme doma. Věděli jste, že pokud vás tento problém trápí, je dobré při mytí vlasů využít třeba obyčejná vajíčka nebo citron?

Lupy jsou odlupující se kůže ve vlasech. Problém není považován za nic závažného, může každopádně i tak člověku nepříjemně zkomplikovat život. Máme pro vás několik tipů na to, jak se jich zbavit.

Citron vyrovnává pH v pokožce hlavy

Citron je plný vitamínu C, který může vytváření lupů skutečně zabránit. Kromě toho jsou v něm živiny potřebné pro zdraví pokožky hlavy. Šťáva z ovoce posiluje vlasové folikuly, uvádí Healthline.

Dokáže eliminovat přebytečný maz v pokožce hlavy, který vede k nahromadění šupinek kůže. Ty se potom odlupují a máme jich plné vlasy, což je velmi nepříjemná záležitost.

Mnoho šamponů obsahuje citrusové plody. Vy ale můžete použít přímo šťávu z ovoce, kterou si vlasy jednoduše umyjete. Kromě toho, že se zbavíte lupů, budou vaše vlasy jemnější a budou také příjemně vonět.

Vajíčka posilují vlasy

Rozklepnout si vajíčko do vlasů se může zdát na první pohled nechutné. Ve skutečnosti ale mají vejce velké množství proteinů, které vlasy posilují. Díky vitamínům v nich obsažených pak pokožku hlavy vajíčka zbavují lupů, píše Pete and Garris.

Na sociálních sítích se nedávno objevilo video, které kombinuje jak používání vajíček, tak i citronu. Kadeřník v něm navíc muži hlavu umývá limonádou, která má citronovou příchuť.

Podle všeho tento proces skvěle funguje nejen při zbavování lupů, ale celkově při snaze docílit zdravých a pevných vlasů. I když se to tak může zdát zvláštní, vyzkoušejte si tuto vajíčkovo citronovou kůru doma i vy.

Zdroj: Healthline, YouTube, Facebook, Pete and Garris

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články