Jednoduché a zdravé sušenky, které toto léto musíte zkusit

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Susenky
Zdroj: Shutterstock

Jsou křehké, pochutná si na nich celá rodina, hodí se skvěle k ledové kávě. Tyhle čokoládové sušenky jsou tak akorát sladké a v menším množství vlastně nejsou ničím nezdravé. Připravte si je doma i vy a zlepšete jimi den blízkým i sami sobě.

Je v nich méně cukru, než byste čekali. Sladká chuť je způsobena především čokoládovými kousky, díky kterým se sušenky také rozplývají na jazyku a chutnají skvěle s mlékem nebo kávou. Připravte si tento zdravý pokrm doma i vy.

Cizrna v hlavní roli

Hlavní surovinou těchto čokoládových sušenek je cizrna. To znamená, že jsou bohaté na vlákninu a rostlinné bílkoviny, uvádí web My kids lick the bowl.

Jídlo je vhodné pro osoby s nesnášenlivostí lepku, ale také pro ty, kteří mají alergii na mléko a mléčné výroby. Sušenky jsou navíc bez vajec a ořechů. Z čeho tedy vlastně jsou složené?

Na jejich přípravu budete potřebovat 400 gramů cizrny, šálek ovesných vloček, 2 banány, lžičku vanilky, prášek do pečiva a čokoládové lupínky z hořké čokolády. Jen s těmito několika surovinami vytvoříte v kuchyni mistrovské dílo.

Postup je velmi snadný

Cizrnu nejprve důkladně propláchněte. Následně ji smíchejte s vločkami, banány, vanilkou i práškem do pečiva. Vložte všechny ingredience do kuchyňského robotu a šlehejte, dokud nezískáte hladkou konzistenci.

Pak přidejte čokoládové lupínky a opatrně je vmíchejte do těsta vařečkou. Následně pokládejte na plech hrudky, které spodní stranou skleničky rozmáčkněte na malé placičky.

Sušenky pečte v troubě předehřáté na 180 °C zhruba 25 minut. Potom je nechte na plechu vychladnout a můžete podávat. Budou měkké a vláčné, a ačkoli je v nich jen minimum cukru, vychutnáte si jejich chuť vy i děti.

Zdroj: I Heart Vegetables, My kids lick the bowl

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články