Hollywoodská dieta: Enormní úbytek váhy za pouhých 48 hodin má svou dlouholetou tradici

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hollywoodska dieta
Zdroj: Shutterstock

Když se řekne hollywoodská dieta, automaticky si vybavíme některou z hvězd legendárního Hollywoodu. Není tajemstvím, že tuto dietu drží i některé ze známých osobností, protože slibuje radikální úbytek hmotnosti za opravdu krátký čas.

I když je hubnutí během několika málo hodin velmi lákavé, je potřeba se zamyslet, jestli je tolik opěvovaná hollywoodská dieta přínosná také pro naše zdraví.

Dieta na dva dny

Nejznámější alternativou je 48hodinová hollywoodská dieta, při které na kýžené výsledky nemusíte čekat týdny nebo měsíce, ale pouze dva dny.

Původní hollywoodská 48hodinová zázračná dieta byla vytvořena v roce 1997, jak odhaluje server Hollywood Diet.

Cílem hollywoodské diety bylo pomoci lidem rychle zhubnout. Jde o dietu založenou na šťávě smíchané s esenciálními vitamíny a minerály, nechybí ani esenciální oleje.

Kolik můžete zhubnout?

Odhadovaný úbytek hmotnosti s hollywoodskou dietou bývá okolo deseti kilogramů. Jde o opravdu rapidní úbytek hmotnosti za pouhé dva dny.

Výsledky se samozřejmě mohou lišit člověk od člověka. Někdo s dvoudenní hollywoodskou dietou zhubne 8 kilogramů, jiný třeba jen 6. V každém případě je to ale váhový skok, kterého si nelze nevšimnout.

Pozor na vedlejší účinky

Nechvalně známou stinnou stránkou rychlých diet bývá tolik nenáviděný jojo efekt. I hollywoodská dieta má své stinné stránky.

Jednou z nich je fakt, že při této dietě přijmete extrémně nízký počet kalorií. Každá porce džusu obsahuje 100 kalorií a kromě vody nejsou povoleny žádné jiné potraviny ani nápoje. „Vaše denní spotřeba kalorií je nebezpečně nízká,“ varuje web Livestrong.

Musíte také počítat s tím, že při dodržování této dvoudenní diety budete mít hlad. A to není jediná potíž, se kterou se možná budete muset potýkat.

Můžete zaznamenat i nízkou hladinu cukru v krvi neboli hypoglykémii. Mezi příznaky hypoglykémie patří bolest hlavy, únava, slabost, závratě, třes, úzkost, podrážděnost, změny nálady a zmatenost.

Jak to vlastně funguje?

Tajemství hollywoodské diety se skrývá v pití šťávy. Během dvou dnů tak pijete pouze speciální šťávu smíchanou s vodou.

Porci šťávy a vody pijete vždy po čtyřech hodinách. Během dne nemůžete už nic jiného jíst, zároveň byste se měli vyvarovat i kouření.

Zdroj: hollywooddiet.com, livestrong.com
Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články