Dalibor Gondík žije bez masa, lepku, cukru, soli i pečiva. S jeho nemocí to ale nesouvisí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dalibor Gondik
Zdroj: Profimedia

Málokdo by neznal Dalibora Gondíka, kterého jsme mohli a stále ještě můžeme tu a tam vídat na televizních obrazovkách po boku jeho neméně slavné sestry Adély. Český moderátor se už dříve zamyslel nad svým vzhledem a otevřeně přiznal, že nevypadá nejzdravěji.

Je pravdou, že jeho vizáž nedala mnoha fanouškům spát. I obavy o Daliborovo zdraví byly na místě. Není totiž tajemstvím, že slavný moderátor už několik let bojuje s epilepsií.

Setkal se bohužel i s pokřikováním na ulici, kdy na něho kolemjdoucí hulákali, že vypadá jako smrtka. A sám Dalibor si je toho vědom. „Ale já vypadám strašně! Ale s tou nemocí to vůbec, ale vůbec nesouvisí,“ vysvětlil pro deník Blesk.

Jídlo si užívá

Pokud trpíte epilepsií, musíte ve svém vlastním zájmu dodržovat určitá pravidla, a to i co se týče stravování. Dalibor se ale nechal slyšet, že jeho strava s nemocí až tolik nesouvisí.

I kdyby totiž netrpěl epilepsií, stravoval by se zdravě. Přiznal se, že má z jídla radost a nikdy se do něho nemusel nutit.

Obejde se bez soli i cukru

Uměli byste si představit život bez soli a cukru? Vy možná ne, pro Dalibora Gondíka je to už léta naprosto přirozená věc.

Několikrát už byl dotazován, jak se změnil jeho život. I co se týče nemoci a snahy vyvarovat se záchvatům, které Dalibora sužovaly.

„Změnilo se snad úplně všechno v mém životě. Například strava. Život bez masa, lepku, cukru, soli, pečiva a dalších produktů. Teď je to syrová zelenina, luštěniny, semínka a oleje, ryby,“ odpověděl Dalibor v rozhovoru pro iDNES.

Zamiloval se do běhu a měsíčně uběhne stovky kilometrů

Dalibor už několikrát hlásal, že nehubne ani tak kvůli nemoci, jako díky zdravému životnímu stylu. Ztracené kilogramy navíc přičítá i pravidelnému běhání, kterému naprosto propadl.

Jedním z jeho největších koníčků je právě běh. Bez ohledu na to, jestli venku svítí slunce, nebo prší, Dalibor vždy odhodlaně obuje kecky a vyrazí běhat.

Běhání si zamiloval a nejraději chodí běhat sám. „Někdy vezmu třeba souseda, sousedku nebo kamaráda, ale já mám časový denní harmonogram tak poskládaný, že ten běh tam vždycky nějak musím narvat, a běhám pak v takovou dobu, kdy nikdo nemůže, takže stejně skončím nakonec sám,“ vysvětlil Dalibor v rozhovoru pro Blesk pro Ženy. Měsíčně naběhá neuvěřitelných několik stovek kilometrů.

Zdroj: prozeny.blesk.cz, blesk.cz, idnes.cz
Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články