Co nám chtějí říct noční můry? Rozklíčovali jsme ty nejčastější z nich

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nocni mura
Zdroj: Shutterstock

Pavouci, zloději, vrazi, strašidelné bytosti nebo třeba nahota. Říká se, že sny odrážejí to, co si náš mozek nestačil „vyřídit“ během dne. Americké studie prokázaly, že ženy trpí nočními můrami častěji než muži. Co znamená sedm nejčastějších snů?

Pronásledování

Sen o tom, že nás někdo sleduje nebo nás něco pronásleduje, se zdá lidem po celém světě nejčastěji. Znamená to, že se o něco snažíte, ale nejste si jistí tím, zda toho chcete dosáhnout, nebo ne. Máte pocit ohrožení nebo jste v životě něčím frustrovaní a máte z toho strach.

Podvádění nebo opuštění partnerem

Sen o tom, že vás partner opustí nebo podvede, často odráží pocity o nejistotě ve vztahu. Můžete mít třeba strach, že pro svého milovaného nejste dost dobrá nebo máte pochybnosti o tom, že vám je věrný. Možná se třeba cítíte méně atraktivní a vaše sebevědomí je na nule. Váš mozek vám tyto pocity ventiluje do vašich snů.

Topení se ve vodě

Ve chvílích, kdy se topíte ve vodě, se vám váš mozek snaží říct, že jste se sama do něčeho psychicky hlubokého zapletla a nemůžete z toho ven. Noční můra, v níž vás voda pohlcuje a vy nemůžete dýchat a dostat se nahoru, značí skutečnost, že nejste schopna dát svoje pocity jen do slov. Prostě máte pocit, že se nikomu nemůžete svěřit.

Stát před všemi nahá

Stává se vám, že ve snu stojíte úplně nahá před davem lidí? Určitě nejste sama, což z téhle noční můry dělá velmi „populární“ sen.

Mozek vám chce říct, že se cítíte zranitelná nebo že se stydíte za něco, co jste udělala vy nebo někdo z vašeho okolí. Také to může znamenat obavy a nejistotu z toho, co si o vás myslí ostatní lidé.

Jdete pozdě nebo nemůžete někam dojít

Sen, ve kterém přijdete hodně pozdě na smluvené místo nebo na něj vůbec nedorazíte, protože na to zapomenete, znamená ztrátu možnosti naplnění. Může to také znamenat obavy z toho, že se krátí čas k dosažení určitého cíle, který jste si sama pro sebe stanovila.

Klaustrofobie

Noční můra, kdy jste v pasti v malé místnosti, ze které nemůžete ven, odráží neschopnost dostat se z nepříjemné situace. Rovněž to může naznačovat, že neumíte využít svůj talent a potenciál a hodně vám to vadí. Jenže nevíte, co s tím máte dělat.

Hořící dům nebo povodně

Pohroma v podobě jakékoliv přírodní katastrofy, ve které hraje hlavní roli voda nebo oheň, by mohla naznačovat proměny ve vašem životě. Tyhle nepříjemné sny vás chtějí upozornit na to, že je potřeba něco ve svém životě změnit. Noční můry o těchto tématech mohou znamenat, že je v ohrožení vaše jedinečnost, individualita či bezpečí.

Zdroj: Womanandhome.com

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články