Adele vděčí za vosí pas Sirtfood dietě. Můžete při ní čokoládu i víno

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Adele sirtfoodieta
Adele sirtfoodieta

Zpěvačka Adele svou fotografií v černých upnutých šatech, na níž je viditelně lehčí a spokojenější, nedávno zbořila internet. Nechala se slyšet, že za svou nynější váhu vděčí Sirtfood dietě. V čem vůbec tato podivně znějící dieta spočívá a pro koho je vhodná?

Sirtuiny hrají prim

Ono záhadné slovíčko je odvozeno od sirtuinů, což jsou bílkoviny, jež chrání buňky v našem těle před záněty, nemocemi či odumření.

Dle výzkumu mohou i regulovat metabolismus, pomáhají spalovat tuky a zvyšovat svalovou hmotu. Sirtfood dieta tedy doporučuje konzumaci potravin s vysokým obsahem aktivátorů těchto bílkovin.

Mezi ně patří jablka, citrusy, rukola, pohanka, vlašské ořechy, sója, petržel, jahody nebo olivový olej. Z masa to jsou krevety nebo losos. To jsou všechno potraviny, které zařazujeme do našeho jídelníčku běžně, a právě to dělá Sirtfood dietu tak atraktivní.

Sklenky červeného i ranní kávy se nemusíte vzdát

Při tomto způsobu stravování se nemusíte ani omezovat. Vysoký obsah sirtruinů má totiž i hořká čokoláda a červené víno.

Dokonce není ani třeba vzdávat se kávy, naopak. Jste-li milovníky kofeinu, určitě vás potěší, že káva je na tom se sirtruiny také výborně.

Platí, že všeho s mírou. Takže žádné alkoholové dýchánky rozhodně nepořádejte, i kdyby se mělo jednat o červené víno. Adele o tom ví své, ostatně to byl náruživá kuřačka a pivo si také s chutí dala více, než je zdrávo. V tomto nedělejte žádní kompromisy

Zdroj: Profimedia

Samozřejmě existuje i doporučený stravovací plán, který je velmi jednoduchý a trvale udržitelný, První týden byste měli přijmout tisíc kalorií denně, třikrát denně si dopřát nějakou šťávu ze zelené zeleniny a dát si aspoň jedno jídlo bohaté na sirtruiny.

Druhý týden příjem navýšíte o pět set kalorií, šťávy vám budou stačit jen dvě za den a sníst můžete dvě vhodná jídla denně.

Kila půjdou dolů a budete se cítit lépe

Když to dodržíte, budete se cítit plní energie a celkově lépe. Navíc půjdou kila dolů. Od třetího týdne už se nemusíte držet žádného jídelníčku, stačí jen myslet na to, abyste do sebe dostali doporučované potraviny.

Pokud jste aktivní sportovec nebo máte cukrovku, nejvhodnější strava to pro vás nebude. Pro lidi, co si rádi dopřejí skleničku červeného, ranní kávu a ovoce, mají sedavé zaměstnání a pro dodržování striktní diety nemají sílu ani motivaci, může být Sirtfood dieta dobrou volbou.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články