Zápisník jedné lásky: Hádky, řev a nevraživost. Dusno při natáčení však mělo nevídanou dohru

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zapisnik jedne lasky 1
zapisnik jedne lasky 1

Zápisník jedné lásky je romantické drama, které vypráví příběh chlapce, který by pro svou milovanou udělal první poslední, a dívky, jež se musí rozhodnout mezi rozumem a citem. Hlavní role ztvárnili Ryan Gosling a Rachel McAdams, ale všechno mohlo být úplně jinak.

Snímek vznikl na motivy slavné knihy od Nicholase Sparkse a patří mezi romantické klasiky moderní kinematografie.

Starý muž v sanatoriu čte ze svého vybledlého deníku pacientce příběh o jediné lásce jeho života. Tím se přenášíme do minulosti a sledujeme životní příběh dvou mladých lidí.

Allie, kterou si zahrála Rachel McAdams, je vychována v přepychové vile, kdežto její vysněný muž Noah, hrán Ryanem Goslingem, vyrostl v chudém stavení.

Ani jednomu to ale nebrání v tom, aby se do sebe zamilovali a prožili spolu léto. Nejprve je ale rozdělí rodiče, poté válka.

Když se Noah vrací po válce domů, jeho životní láska je zasnoubená a on žije ve starém domě, který se rozhodne rekonstruovat.

Když ale Allie najde v novinách o Noahovi článek, rozhodne se jej vyhledat, a konečně se mezi dvěma muži rozhodnout.

Ryan jako první volba

Do postavy mladého Noaha byl obsazen pohledný herec Ryan Gosling. Ten měl před natáčením za sebou například krimi film Vzorec pro vraždu, díky kterému si jej začali všímat diváci i producenti.

Pro režiséra Nicka Cassavetese byl herec první volbou. Režisér totiž chtěl někoho, kdo není příliš atraktivní a hezoun na první pohled. Vzhledem k tomu, že Gosling patří dnes mezi nejpřitažlivější muže planety, je tento důvod poněkud překvapující.

Přestože byl herec nabídkou překvapen, protože si myslel, že se do role nehodí, nakonec ji přijal.

Kvůli postavě zhubl, pár dní před natáčením sundal knír, který nosil, vyrobil dřevěný stůl, který se ve snímku objeví, nosil hnědé kontaktní čočky, a dokonce se přestěhoval do Jižní Karolíny, aby nasál jižanskou atmosféru a přízvuk.

Britney, nebo Rachel?

To samé udělala i představitelka mladé Allie Rachel McAdams a na pár týdnů vyměnila domov za Jižní Karolínu.

Oproti Goslingovi ale herečka první volbou rozhodně nebyla a měla spoustu konkurentek. Mezi nimi třeba zpěvačku Britney Spears či Brittany Murphy, jež ale v tu dobu dala přednost natáčení filmu Malá černá skříňka.

Když ale roli získala, navštěvovala kurzy baletu a etikety, aby se vžila do role dívky z vysokých společenských kruhů.

Hádky a špatná atmosféra na natáčení

Když se ale dvojice potkala, nadšená ze sebe rozhodně nebyla, což byl problém. Ve filmu měli hrát bláznivě zamilovanou dvojici, která bez sebe nemůže být. Navíc snímek nebyl natáčen chronologicky, začínalo se druhou částí.

Gosling nemohl mladou herečku vystát, a požadoval po producentech, aby byla McAdams odejita uprostřed natáčení.

Na natáčení nepanovala vůbec dobrá atmosféra, protože ti dva na sebe neustále ječeli a štěkali. Mnohdy prý ani nebyli schopni vydržet jeden vedle druhého, a v jedné scéně musela herečku dokonce zastoupit dublérka.

Cena za nejlepší polibek

Říká se, že co se škádlivá, to se rádo mívá, a Ryan Gosling a Rachel McAdams jsou toho chodícím důkazem.

Dvojice si k sobě cestu nakonec našla. Podařilo se jí to dokonale, hlavně díky chemii mezi nimi je Zápisník jedné lásky považován ve své kategorii za jeden z nejlepších filmů.

Za svůj vášnivý polibek v dešti dokonce získali cenu MTV Movie Awards. Kromě toho si odnesli cenu za nejlepší taneční scénu, milostnou scénu a chemii. Po všech těch hádkách a nedorozumění spolu nakonec začali chodit.

Vydrželi spolu tři roky a patřili mezi nejkrásnější hollywoodské páry. Rozdělila je touha po kariéře, kterou měl herec Ryan Gosling. Rozešli se v roce 2007.

V roce 2011 potkal herec na natáčení Za borovicovým hájem svou budoucí ženu Evu Mendes. Filmové kolegyně mu zkrátka byly souzené.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články