Z šedé myši se Jolana Voldánová protančila až k elegantní dámě. Na stará kolena se odhodlala k něčemu bláznivému

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: DAVID NEFF / MAFRA / Profimedia

Několik let moderovala zpravodajskou relaci na ČT1. Proslavila se také jako moderátorka v rozhlase. Po roce 2016 začala natáčet vlastní internetový pořad Kafe s Jolanou. Tak ji známe dnes my, ona ale svou budoucnost ještě jako studentka viděla úplně jinak.

Jolana Voldánová už jako malá dívka chtěla být herečkou. Lákala ji představa, že se proslaví velkými televizními rolemi. Proto po dokončení gymnázia nastoupila na DAMU, kde čtyři roky studovala.

U zkoušek neuspěla, svého snu se vzdala. Dnes ničeho nelituje

Ačkoli všemi ročníky školy Voldánová prošla, u zkoušek nakonec neuspěla. Rozhodla se, že druhý pokus absolvovat nebude. Přestože to pro ni bylo velké zklamání, změnila směr, kterým se bude v životě ubírat.

V prosinci 1989 začala pracovat v tehdejším Československém rozhlase, kde si velmi rychle uvědomila, že má nadání pro moderování. Možná to byl tehdy osud, že se herečkou nakonec nestala.

Brzy poté se stala jednou z hlavních tváří zpravodajství na ČT1 a v roce 2012 už byla známou moderátorkou, která začala v Českém rozhlase uvádět vlastní show s názvem Rande s Jolanou.

Později se Voldánová ukázala také v soutěži Star Dance, kde si zatančila po boku Jana Tománka a společně vypadli až ve čtvrtém kole show. Navíc celkem čtyřikrát vyhrála anketu TýTý za moderování.

Zdroj: Profimedia

Dnes se věnuje především rodině, moderuje spíše rekreačně

Jolana Voldánová je sice vynikající moderátorka, je ale především matkou a manželkou. V současné době se živí jako moderátorka na volné noze, příležitostně moderuje menší akce a věnuje se hlavně rodině.

Během svého života napsala také dvě knihy. První s názvem K čemu jsem došla – Výlety do mého života vydala v roce 2017. V této knize vypráví o všem, co ji zaujalo při jejích toulkách Českou republikou.

Druhá kniha z roku 2018 Kafe s Jolanou zachycuje rozhovory z její internetové show. Osobnosti ze světa kultury se v ní svěřují, čím si v životě prošly a co je na jejich cestě motivovalo.

Jolana si před nedávnem udělala také řidičák na motorku a začala spolupracovat s módní návrhářkou Alenou Wilson. Podle svých slov se snaží užívat si života naplno a dělat věci, které ji vždy lákaly.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články