Princové jsou na draka: Takto se změnila chytrá princezna z pohádky, kterou život příliš nešetřil

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
andrlova princezny jsou na draka
andrlova princezny jsou na draka

Princové jsou na draka je česká pohádka z roku 1980. Nejen zde si Ivana Andrlová zahrála princeznu, která svou chytrostí a charakterem přelstí kdejakého rytíře. Role princezen ji provázely i v několika dalších pohádkách.

Než se stala filmovou herečkou, zapsala se do povědomí diváků například svou rolí v seriálech Podnájemníci nebo Dopis psaný španělsky.

Významná se pro ni stala také Liduška, kterou si zahrála v sérii 30 případů majora Zemana. Poté následovala její pohádková kariéra.

Hrála především kladné hrdinky

Obecně byla vždy Ivana Andrlová dosazována režiséry do rolí žen, které ovlivní pozitivně děj celého filmu či seriálu. Žen se srdcem na pravém místě, chytrých, zároveň ale trochu lstivých.

V  devadesátých letech dvacátého století se její popularity z neznámého důvodu vytratila. V televizi měla spíše menší role a začala se věnovat zdravému životnímu stylu a hubnutí poté, co porodila svou první dceru.

Zdroj: Matěj Baťha / CC BY-SA 3.0

Na obrazovky se vrací i dnes. Když ne jako herečka, alespoň jako dabérka známých postav

Za velký comeback by se dal považovat rok 2013, kdy dostala Andrlová roli v televizním seriálu Sanitka 2. Tady se proslavila jako herečka Alžběty.

V současné době se věnuje především divadlu, ale tvrdí o sobě, že ráda vyhledává příležitosti a nebrání se ničemu.

Zahrála si tak například i v muzikálu Lucie, a to nepěveckou roli, protože hudbě se nikdy příliš aktivně nevěnovala.

V roce 2001 získala Ivana Andrlová ocenění za dabing, konkrétně Cenu Františka Filipovského, a to za namluvení titulní postavy amerického seriálu Ally McBeallová.

Její výkony byly tak skvělé, že i v dalších seriálech, ve kterých hraje Calista Flockhart, má tato úžasná žena vždy při výběru dabéra přednost.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články