Hříšnou Madonnu za nevhodné chování odsoudil sám papež. Nyní ji odsuzují i ženy za absenci stěžejní věci v její koupelně

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Madonna
Madonna

Madonna je bezesporu jednou z nejznámějších zpěvaček a zcela správně je označována za královnu popu. Proslavila se ale nejen díky zpěvu, ale i spoustě skandálů, které jí provázejí prakticky celý život.


Za svou kariéru toho Madonna stihla opravdu hodně. Patnáct hudebních desek, několik hereckých příležitostí, ale také nespočet skandálů a kontroverzí.

Skoro to vypadá, že právě na nich si královna popu založila kariéru, protože své výstřelky zapojila i do hudebních videí a celkové prezentace.

Asi nikdo nezapomene na videoklip k písni Like a Prayer, ve které se mimo jiné objevují i hořící kříže nebo líbání s černošským mladíkem v kostele.

V dnešní době to možná nic neznamená, ale v roce 1998 se jednalo o obrovský skandál.

Hned den po vydání se video dostalo obrovské kritiky, odsoudil jej třeba i papež Jan Pavel II. či různá náboženská uskupení.

Vatikán chtěl její turné zrušit

V té době měla Madonna podepsanou velkou smlouvu se společností Pepsi, která byla po protestech na klip ukončena.

Podle mnohých se jednalo o ukončení jedné z největších kontraktů v dějinách reklamy.

Spor s Vatikánem neskončil ale jen odsouzením jejího videoklipu, ale i bojkotem probíhajícího turné Blond Ambition.

Sama zpěvačka se k tomu vyjádřila tak, že si je vědoma, že Vatikán obviňuje její show z hříšnosti a rouhání, ale myslí si, že lidé, kteří rozumí tomu, co dělá, se neurazili.

Zdroj: Profimedia

Navzdory kontroverzi, která by jiného umělce mohla zničit, byl videoklip nominován na MTV Video Music Awards a na Youtube má přes 133 milionů zhlédnutí.

V době vydání se píseň dostala na vrchol hitparády Billboard Hot 100.

Návrat do doby kamenné

Skandály je americká zpěvačka proslulá a problém jí nedělá ani pokročilejší věk vzhledem k tomu, že letos oslavila šedesáté druhé narozeniny.

Naopak v posledních letech to vypadá, že skandály Madonna veřejnost potřebuje ujišťovat, že je stále tady.

Přestože pravidelně udává módní trendy, tento přešlap není něco, v čem by jí chtěly ženy napodobovat.

V minulosti se pravidelně ukazovala na fotkách s neoholeným podpažím, a vrátila se tak do dob minulých, dalo by se říct, až do doby kamenné.

Fotku, kde tento „výtvor“ ukázala okomentovala slovy: „Dlouhé chlupy…nezájem.“ Její generace to možná pochopila, ale přesto dámské holítko v současnosti opravdu patří k nezbytnostem v koupelně.

Nutno podotknout, že s neoholeným podpažím nebyla Madonna jediná. Třeba taková Julia Roberts to posunula o úroveň výš a s hustým porostem se ukázala přímo na premiéře filmu Notting Hill.

Jaká matka, taková dcera

Madonna přes své skandály nedá dopustit na svou rodinu a s dcerou Lourdes Leon má prý skvělý vztah. A dívka se rozhodla jít v jejích stopách. Alespoň co se právě holení týče.

Není to tak dávno, co ji fotografové vyfotili s neupraveným porostem na ulici i u moře.

Lourdes se s porostem v podpaží ukázala dokonce i v reklamní kampani firmy Converse.

Dívka to pak okomentovala slovy, že nechápe, co by na tom lidi mělo urážet, je to přeci přirozené. V tomhle se Lourdes rozhodně pomamila.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články