Holky z porcelánu: Křehká Maruška se utápěla v alkoholu, dnes vypadá jako žena s ocelovými nervy

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: Česká televize

Ve svém životě si herečka Lenka Kořínková prošla mnohými problémy. Všechny je nakonec překonala, i když sama přiznává, že některých svých chyb opravdu hodně lituje. A to dokonce i role, která jí dostala na televizní obrazovky.

Lenka Kořínková se proslavila už jako poměrně mladá. Mezi její první role patřilo ztvárnění jedné z hlavních hrdinek ve filmu Holky z porcelánu. A právě to podle ní vedlo k tomu, že se začala utápět v alkoholu.

Byla herečkou i zpěvačkou. Lépe se prý cítila v zahraničí

Lenka Kořínková se narodila do umělecké rodiny. Měla veškeré předpoklady proto, aby se stala slavnou. Proto také vystudovala pražskou konzervatoř a začala působit jako herečka a zpěvačka v divadle Semafor.

Měla komediální talent, a proto byla hodně obsazována do hudebních a vtipných představení. V roce 1981 emigrovala kvůli režimu do Austrálie. Tady se věnovala spíše hudební kariéře a živila se kromě zpěvu také jako klávesistka.

Zdroj: Tilen Vajt / Expres.cz / Profimedia

Když se později vrátila do Čech, byla sice zpočátku ze všeho nadšená, později ale litovala, že nezůstala v zahraničí. Poté, co se stala slavnou v České televizi, vlivem nátlaku okolí začala hodně pít a trvalo jí dlouho, než se z toho dostala.

Dnes ji známe především díky jejím knihám

Nakonec svůj boj s alkoholem Kořínková vyhrála a začala se živit psaním.

Kromě dvou autobiografií napsala hned několik knih o zdravé výživě a aktivně se také zapojovala jako výživová poradkyně.

V Česku se prodalo celkem více než čtvrt milionu výtisků jejích knih.

Vyvinula svou vlastní verzi diety, díky které mnohé ženy shodily i desítky kil. V současné době se živí jako lektorka angličtiny a pravděpodobně pracuje na další knize.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články