Fešák z Boty jménem Melichar. Přesunul se za kameru a má prsty v nejúspěšnější pohádce posledních let

od Šárka Blahoňovská
1 minuta čtení
David Rauch Bota jmenem Melichar
David Rauch Bota jmenem Melichar

V sedmnácti letech zazářil David Rauch coby žák deváté třídy základní školy ve filmu Bota jménem Melichar. Příběh režiséra Zdeňka Trošky o krádeži bot se stal jedním z nejoblíbenějších rodinných snímků. Rauchovu kariéru sice nastartoval, ale tak trochu jiným způsobem, než bychom čekali.

To se nedá říct o jeho herecké kolegyni Regině Řandové, jež si vybudovala na scéně brzy jméno. Ačkoliv nehrála v tolika filmem, seriály a dabing jsou její doménou.

Propůjčila hlas třeba Demi Moore nebo Angelině Jolie a objevila se v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Krejzovi, Ohnivý kuře, Kriminálka Anděl nebo v novince Slunečná.

Táhlo ho to za kameru

Zpátky k Rauchovi. Mladý muž byl sice za první hereckou zkušenost v podobě postavy Radima Dochleby rád, táhlo ho to ale spíše za kameru a do zákulisí.

Přestože se v roce 1995 objevil v roli dělníka ve filmu Sklapni a zastřel mě a zahrál si i v komedii Perfect Days – i muži mají své dny od Alice Nellis, našel se jako producent a asistent režie.

A nestál u vzniku zrovna zapomenutých filmů. U divácky úspěšného snímku s Terezou Voříškovou a Kryštofem Hádkem působil jako výkonný producent. Stejnou pozici zastal i u Vratných lahví se Zdeňkem Svěrákem.

Producent i asistent režie

Dále Rauch produkoval filmy Mamas & Tapas a Příběh kmotra v hlavních rolích s Ondřejem Vetchým a Lukášem Vaculíkem. Také stál u vzniku snímků Kuky se vrací, Panic je nanic a Máj.

U dalšího hitu, Tmavomodrého světa, si vyzkoušel práci asistenta režie. Zapsal se rovněž u filmů Kolja, Přijde letos Ježíšek?, Ten, kdo tě miloval a ve veleúspěšné pohádce Tři bratři z roku 2014.

Dnes je mu třiapadesát let a vypadá to, že se od filmu jen tak nehne. Proč taky, když filmy, v jejichž závěrečných titulcích figuruje jeho jméno, jsou tak úspěšné.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články