Ukojte své intimní touhy i bez partnera. Jde o přirozenou a zdravou věc, která vás zbaví bolesti hlavy a je prevencí před rakovinou prostaty

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Masturbace
Zdroj: Shutterstock

O masturbaci málokdo mluví rád. Jde sice o něco, co se velké většiny z nás týká, lidé se ale za toto téma stydí. Přitom jde o přirozenou potřebu, která je ještě ke všemu velmi zdravá. A to hned v několika ohledech. Následující článek vám prozradí, proč byste dnes v noci možná měli před spaním uvažovat nad menším rozptýlením.

V minulosti byli lidé mnohokrát v anonymních dotaznících tázáni, zda masturbují. A ačkoli většina obvykle odpověděla pozitivně, zároveň minimálně třetina netušila, čím je proces pro tělo přínosný, uvádí Planned Parenthood.

Benefity masturbace u mužů

Masturbace zlepšuje náladu. To nejspíš ví každý, málokdo si ale uvědomuje, že jde o velmi podstatný pozitivní vliv na naše psychické zdraví. Při onanii se člověk uvolní a dostane se do duševní pohody.

U mužů pravidelná masturbace zlepšuje plodnost, pomáhá při léčbě zánětů a bolestí prostaty, a dokonce může být prevencí proti rakovině prostaty, píše Cleveland Clinic.

Některé studie dále uvádí, že je onanie vhodnou léčbou při problémech s erekcí či předčasným vyvrcholením. Muži ve věku mezi 20 až 30 lety by měli masturbovat až pětkrát týdně. Výrazně tím sníží riziko vzniku rakoviny, píše Men’s Health.

Benefity masturbace u žen

Pro ženy je z nějakého důvodu toto téma považováno za zapovězené. Zatímco u mužů se předpokládá, že onanují, ženy se mnohdy stydí pravdu přiznat.

Přitom pravidelná masturbace může velmi výrazně zlepšit vaši psychickou pohodu a mimo jiné také vede následně k lepšímu prožitku pohlavního styku s partnerem, píše Women’s Health.

Ženám se činnost doporučuje především navečer před spaním, vede totiž k lepšímu usínání. Velmi důležité je podle webu Reviews i to, že se díky onanii ženy naučí mít rády své vlastní tělo, přijmout ho takové, jaké je.

V neposlední řadě pak lékaři uvádějí, že pravidelná masturbace může snižovat bolesti hlavy a migrény. Uvolňování hormonů při orgasmu totiž snižuje napětí v těle a má vliv právě i na tento zdravotní problém.

Zdroj: Women’s Health, Planned Parenthood, Men’s Health, Cleveland Clinic, Healthline, Reviews

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články