Tropický neem je pokladem pro naše zdraví. Prospívá naší kštici i imunitě

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
Tropicky neem
Tropicky neem

Říká vám něco pojem neem? Pro většinu lidí je to jedna velká neznámá. Možná neznáte ani pojem Nimba nebo Azadirachta, přitom se jedná o totéž. Co se pod těmito slovíčky vlastně ukrývá? Jedním slovem poklad pro naše zdraví.

Ať už si osvojíte kterýkoli pojem, měli byste vědět, že se jedná o tropický strom, který pochází z Indie. Je známý pro své léčivé vlastnosti.

Zázrak, co léčí malárii i oční poruchy

Listy, kůra, větvičky i semena – to všechno se dá pro naše zdraví skvěle využít. Obsahují v sobě důležité sloučeniny, které se pyšní celou řadou léčivých a užitečných vlastností.

Listy z tropického stromu neem jsou hojně využívány při léčbě očních poruch. Pomáhají také při krvácení z nosu, jsou nápomocné při žaludečních nevolnostech a napomáhají také při ztrátě chuti k jídlu.

Kůra z tohoto stromu se používala proti malárii, dnes je využívána při žaludečních vředech, napomáhá také při léčbě střevních červů a při poruchách močových cest.

Proti kašli, na hemeroidy a také při nízké hladině spermií se v medicíně používají neemové větvičky. Využívají se také semena, která jsou užitečná při střevních potížích.

Ačkoli jen málokdo ví, co to neem vlastně je a co všechno dokáže, neměli bychom se zapomenout zmínit o jeho dalších účincích. Ty by totiž rozhodně neměly být opomenuty.

Pyšní se i antibakteriálními účinky a působí blahodárně na kvalitu vlasů

Listy neemu se mimo jiné mohou pyšnit antibakteriálními účinky, zároveň mají také účinky protiplísňové. Pomáhají léčit bradavice a plané neštovice.

Výtažky z neemu jsou součástí nejrůznějších doplňků stravy. Používají se k posílení imunitního systému.

Mezi účinky tohoto tropického stromu je nutno zařadit také pozitivní účinky na kvalitu vlasů. Je známo, že Nimba vlasy posiluje a podporuje také jejich růst.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články