Shibboleth dieta: Jejímu zakladateli při ní pomohla také víra v Boha. Pomůže i nevěřícím

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dieta
Zdroj: Shutterstock

Shibboleth dietu vyvinul podnikatel Travis Martin, kterému se kdysi podařilo během několika měsíců shodit přes 40 kilogramů. Jemu osobně hubnutí pomohlo k lepšímu zdraví. Rozhodl se tak, že chce pomoci i ostatním, kteří mají nějaké problémy spojené s váhou.


Dieta funguje na principu snížení denního příjmu kalorií. Nemáte ale přímo nastavené, kolik jich máte během dne tělu dodat. Jde jen o to, aby to bylo o něco méně, než to bylo dříve. Kalorie můžete ubírat i po desítkách, nakonec se tak propracujete k číslu, které je ideální, popisuje The Xplorion.

Martin zároveň dával velký důraz na křesťanství, mezi jeho rady tak patří i pravidelné modlení, které má dietě pomoci. I v případě, že jste nevěřící, by ale mělo vše fungovat. Pokud totiž omezíte cukry a tuky a budete denně jíst méně, než jste byli doposud zvyklí, kila musí jít zaručeně dolů.

Špatné zprávy

Travis Martin měl ve svých 29 letech vysokou nadváhu. Bral léky na vysoký krevní tlak, trpěl na pálení žáhy, bolely ho klouby. Proto se rozhodl se sebou něco dělat. Postupným ubíráním kalorií z jeho jídelníčku se mu podařilo vypracovat dokonalou postavu.

A tehdy si podle serveru HealthDigest uvědomil, že dieta není o hladovění nebo náhlé změně, ale o pomalých krocích, díky kterým si na nový režim zvyknete postupně. „Po špatných zprávách od svých lékařů a po svěření se Bohu jsem se rozhodl udělat změnu,“ řekl autor diety.

Nejste v tom sami

Podle studie z roku 2016 je při hubnutí důležité cítit podporu. Člověk by se neměl pokoušet o nic sám, ale vždy se radit s lékařem a vnímat, že problémy má kolem něho více lidí. Společně s nimi pak může prožívat pokrok na cestě ke svému zdraví.

Přesně tímto způsobem popisuje dietu i Martin, který založil komunitu. V té nabízí nejen tipy a návody na hubnutí, ale například i osobní trenéry, různé videoprogramy na posilování, a dokonce má i svůj vlastní obchod se zdravými potravinami.

Základem Shibboleth diety je podle Martina jíst hodně bílkovin, vyhnout se tučnému masu a sladkým jídlům, jíst vyváženou stravu a dávat si menší porce několikrát denně. On sám dokázal příjem kalorií denně dostat na méně než polovinu z toho, co jedl kdysi.

Jedině tímto způsobem života a vírou v Boha je podle Martina možné docílit zdravého a spokojeného těla. Ačkoli sám Boha uznává, tvrdí ale, že i pro nevěřící je tato postava schopná udělat hodně. Pomáhá tak i těm, kteří se k němu nemodlí, pokud mají dostatečnou snahu.

Zdroj: Everyday Health, HealthDigest, The Xplorion

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články