Markéta (40): Slabá imunita si vybrala svou daň. Našla jsem skvělého pomocníka, který mě dal znovu dohromady

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena smutek sedacka
Zena smutek sedacka

Markéta pracuje na manažerské pozici a se svým životem je spokojená. Není to však dávno, co ji trápily nemoci vlivem její oslabené imunity. Díky svému praktickému lékaři však přišla svému zdravotnímu stavu na kloub a díky originálnímu pomocníkovi dala své zdraví zase do pořádku.

„Pořád jsem chodila po doktorech. Vleklé infekce, nachlazení, chřipka, pořád něco. Už jsem z toho byla otrávená,“ říká matka dvou dětí.

Právě v důsledku toho, že neustále bojovala kvůli snížené imunitě s nějakou nemocí, se stávalo, že nakazila i své ratolesti.
„Ty pak nestíhaly látku ve škole a já se cítila opravdu špatně, že si moje snížená imunita vybírá daň právě na mých dětech,“ zoufá si Markéta.

Zbavila se stresu. Dělala však ještě jednu velkou chybu

„A tak jsem se rozhodla na své imunitě zapracovat. Vyměnila jsem zaměstnání a zbavila se stresu, začala jsem cvičit a jíst zdravě. Do svého jídelníčku jsem začala zařazovat ovoce a zeleninu, které jsem předtím vynechávala,“ svěřuje se.

U svého obvodního lékaře se Markéta dozvěděla, že dělá jednu velkou chybu, jež může mít s oslabeným imunitním systémem mnoho společného.

„Miluji černý čaj. Jenže ten se nepočítá mezi nápoje, protože odvodňuje. Moje tělo tak bylo vlastně dehydratované a hůře se mu bojovalo s nemocemi,“ vysvětluje Markéta.

Svůj oblíbený černý čaj tak vyměnila za obyčejnou vodu s citrónem, občas si dopřeje pro zpestření i zelený ječmen.

„Dozvěděla jsem se, že nejlepším trikem, jak dodržovat pitný režim, je mít u sebe neustále lahev s pitím. To bylo pro mě něco nemyslitelného, jelikož pracuji na vysoké pozici a nemohu si brát na jednání a důležité schůzky kdejakou PET lahev.“

„Hrnky s víčkem mi přijdou nepraktické a lahve jako takové mají kolikrát tak šílené a infantilní designy, že se mi jen pomyšlení je mít na pracovním stole vůbec nelíbí,“ říká.

Objevila krásnou funkční lahev, díky níž dodržuje pitný režim snadno

Markéta však zapátrala na webu a objevila Nepetku, o níž hned věděla, že je to pravé ořechové.

„Nepetka je krásná, praktická a hlavně funkční lahev. Můžete si vybrat hned z několika provedení a sladit ji s vaším stylem a osobností. Já jsem ocenila luxusní černobílou variantu s přívěskem. Je elegantní, vejde se do ní půl litru vody a výborně těsní,“ pochvaluje si Markéta.

„Byla to ta nejlepší koupě za poslední dobu. Od té doby, co mám svoji Nepetku a dodržuji pitný režim, se mi nemoci vyhýbají. Přisuzuji to i lekcím jógy, na něž jsem začala chodit a kam si svého pomocníka samozřejmě také beru s sebou.“

Na Markétino doporučení si ji pořídila i její lektorka. Ta si pochvaluje mimo jiné i ručně vyráběný přívěsek z pravých kamenů, jež prošel tradičním balijským rituálem.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články