Léčba močí má své pro a proti. Některé celebrity ji dokonce i pily

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
moc zena
moc zena

Říká se, že když člověka bodne včela, nebo ho v moři požahá medúza, měl by si ránu co nejrychleji počůrat. Lidská moč totiž zranění vydezinfikuje, zabrání šíření infekce, a navíc utlumí bolest. Co je na tom všem ale pravdy?

Staří Římané používali moč nejen jako součást medicíny, ale dokonce i jako kosmetickou pomůcku. Po vykonání potřeby si ji schovávali a později si s ní bělili zuby, někteří ji dokonce pili, protože měla pomáhat proti kožním a očním infekcím.

Léčba močí se stala populární především ve 20. století

Ačkoli se podle všeho moč používala v některých případech k léčbě už dříve, oficiálně ji do alternativní medicíny zařadil až na začátku 20. století doktor a výzkumník John W. Armstrong.

Ten totiž už jako malý používal svou vlastní moč k léčbě bolesti zubů nebo při bodnutí včelou. V roce 1918 začal na základě vlastních zkušeností zkoumat účinky použití moči také na dalších pacientech a v roce 1944 vydal o svém počínání knihu.

Jeho kniha se začala velmi široce prodávat a na základě rad v ní se alternativní medicína používající moč začala šířit především v Indii při náboženských rituálech, ale i v dalších částech světa.

Jde z 95 % o čistou vodu

Podle moderních výzkumů může moč často pomoci při problémech například po štípnutí hmyzem nebo právě po požahání medúzou, protože se z 95 % jedná o čistou vodu.

Naše tělo tekutiny přefiltruje a ven z něho odchází moč, která obsahuje chlór, sodík, draslík a v minimálním množství několik dalších chemických látek.

Močová terapie sice má po světě velmi uznávané výsledky, ovšem je třeba myslet na to, že člověk musí být zdravý, aby jeho moč obsahovala látky, které mu od bolesti pomohou.

Stačí totiž mírná změna v imunitním systému člověka a tělo se pokusí vylučovat všemi možnými způsoby škodliviny.

Část se jich rozhodně může dostat i do moči, takže bychom si mohli při použití takovéto terapie bodnutí včelou naopak ještě zveličit.

Jinými slovy jde sice o přírodní léčbu, která nám může od bolesti pomoci, na druhou stranu ale nikdy není zcela jisté, že se naopak problémy ještě nezhorší.

Urinoterapie je nejistá, a je tedy velmi logické, že má po celém světě mnoho odpůrců, zároveň ale i příznivců.

Ve světě je oficiálně známo také mnoho případů, ve kterých celebrity pily svou vlastní moč, protože věřily, že se jim zlepší imunita. Patří mezi ně například herečka Sarah Miles nebo boxer Juan Manuel Márquez.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články