Insta detox rozhodně stojí za zkoušku. Pochvalují si ho i hollywoodské hvězdy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena s telefonem
Zdroj: Pixabay

Očistu těla by měl člověk provádět několikrát za rok. Před létem je tento trend velice oblíbený, protože přece každý se chce v plavkách líbit. Slyšeli jste ale o Insta detoxu? Pokud ne, prozradíme vám, o co se jedná.

V době sociálních sítí trávíme na telefonu velké množství času. Někteří lidé se dokonce vydávají za odborníky, kteří jsou schopni se závislostí na telefonu pomoci. Pokud trávíte velké množství na telefonu i vy, měli byste nad detoxem popřemýšlet.

Rada od známé celebrity

„Ráno jsem se probudila a podívala jsem se na telefon. Před spaním pak byl telefon tou poslední věcí, na kterou jsem se podívala,“ řekla modelka Kendall Jenner, která si před nedávnem smazala účty na sociálních sítích.

Tento detox je v Hollywoodu velice oblíbený. Známé hvězdy jako Rihanna, Justin Bieber, Taylor Swift a další si ho již vyzkoušely. Na tuto očistu neexistuje žádný recept, stačí ale následovat jednoduché kroky.

Zbavte se závislosti a žijte spokojenější život

Nejúčinnějším krokem k zahájení úspěšné detoxikace je pochopit, proč je třeba ji absolvovat. Probouzíte se každé ráno a posedle kontrolujete sociální sítě? Vyděsíte se, když u sebe nemáte na deset minut telefon? Stresujete se, když nemáte dostatek lajků nebo sledujících? Zklameme vás. Nad očistou byste měli začít přemýšlet i vy.

Pokud jste si váš problém uvědomili, je na čase jednat. U mírných případů závislosti na sociálních sítích může být skvělým lékem vymazat z telefonu všechny aplikace, na kterých trávíte větší množství času.

V závažnějších případech je pak dobré popřemýšlet nad dočasným smazáním účtu. Je samozřejmé, že někteří lidé se po smazání aplikací v telefonu rozhodli pro používání sociálních sítích na počítači. A to dvakrát nepomůže.

Důležité také je, abyste o očistě řekli svým přátelům. Přesně na sociálních sítích vás totiž budou hledat, až vám budou chtít poslat fotku, kterou přidala známá modelka. Tentokrát budou mít smůlu, vy jste se totiž rozhodli žít v reálném životě.

Buďte si jistí, že při pocitu nudy se vždy najde něco, co je potřeba udělat. Úklid, procházka, četba, to vše vám pomůže vyčistit hlavu. Později se pak zkuste nalíčit, hezky se upravit a uvědomit si, že není potřeba vaši práci sdílet na sociálních sítích.

Na sociální sítě se vraťte až tehdy, kdy si uvědomíte, že tyto sítě nejsou realitou a život bez nich je mnohem krásnější. Přejeme vám hodně štěstí, zvládnout to může každý z nás.

Autor: Štěpán Pacík


Související články