„Židovský pasák“ Paul Snider: Muž, který zavraždil hvězdu Playboye. Chtěla se s ním rozvést

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Dorothy Stratten
Zdroj: Profimedia

Nadějná modelka a herečka Dorothy Strattenová se měl stát další Marilyn Monroe. Bohužel se zamilovala do nesprávného muže. Její žárlivý manžel neunesl, když se ho rozhodla opustit.

Paul Snider již od dětství snil o slávě a bohatství. A udělal cokoli, aby to všechno získal. Dívka, kterou náhodou potkal, mu jeho sen – vydělat hodně peněz – mohla splnit. Byl krásná, fotogenická a talentovaná a on se rozhodl toho využít. Když ho však „přerostla“, Snider to nevydržel.

Osamostatnil se už v dětství

Paul Snider se narodil židovským rodičům v roce 1951 ve Vancouveru. Vyrostl v drsném prostředí, a byl tak zvyklý si vždycky najít vlastní cestu. Rodiče se rozvedli, když byl ještě malý chlapec. Základní školu opustil po sedmi letech studia, rozhodnutý se sám o sebe postarat.

Honba za velkými penězi

Začal cvičit a pěstoval si svůj vzhled elegána s dokonale upraveným knírem. Pozornost dam upoutával především v nočních klubech, které často navštěvoval. Pracoval v autosalonu, krátce se snažil spolupracovat s drogovým gangem ve Vancouveru, aby si zajistil lepší finance, ale nebyl úspěšný. Když se ho gang pokusil zbavit, musel opustit město.

Poté se Snider přestěhoval do Los Angeles, kde se živil jako promotér nočního klubu a kuplíř. Díky náhrdelníku s Davidovou hvězdou, který nosil, si v místním podsvětí vysloužil onu přezdívku „Židovský pasák“.

Viděl v ní stroj na peníze

Po několika losangeleských neúspěších se ženami a se zákonem se rozhodl vrátit zpět do Vancouveru, kde potkal svoji budoucí manželku. Krásné osmnáctileté blondýny si všiml na počátku roku 1978.

Brigádničila za pokladnou v oblíbeném fastfoodu Dairy Queen. Svému kamarádovi pak řekl, že by mu tenhle „objev“ mohl vydělat hodně peněz. Dorothy Hoogstrattenová byla obyčejná dívka, stydlivá a nezkušená a nikdy se nepovažovala za nějak atraktivní ženu. Paul Snider její pohled brzy změnil.

Zahrnoval ji drahými dárky

Dorothy v něm viděla silného muže, možná jí trochu nahrazoval otce, který rodinu opustil, když byla malá. Byl o devět let starší, dvořil se jí a okouzloval ji drahými šperky a luxusními večeřemi.

Snider měl se ženami velké zkušenosti, a tak moc dobře věděl, jak si Dorothy získat. Již z několika žen udělal budoucí modelky, ale žádná z nich nebyla tak úspěšná jako Dorothy Hoogstrattenová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Historic Pictures (@historic_imagery)

Dostal ji do Playboye

Jen několik měsíců po jejich seznámení byla Dorothy na cestě do Los Angeles, kde měla pořídit první zkušební záběry pro Playboy. O rok později již byla dívkou měsíce na obálce časopisu. Playboy krásné modelce zařídil vše – změnu příjmení na Strattenová přes proměnu její vizáže až po luxusní bydlení.

Její kariéra začala strmě stoupat, vydavatel Hugh Hefner v ní viděl obrovský potenciál. Označoval ji za druhou Marilyn Monroe a chtěl z ní udělat filmovou hvězdu. Stejně jako Paul Snider v ní viděl především velké peníze.

Snider Dorothy neustále připomínal, že za jejím úspěchem stojí především on a přesvědčil ji, aby si ho v roce 1979, po pouhém roce a půl známosti, v Los Angeles vzala. Fáze líbánek ale netrvala dlouho, nahradila ji žárlivost.

Těžil z její rostoucí slávy

Dorothy přitahovala produkční a talentové agentury, získala role v televizi i ve filmu. Paul Snider se z jejího úspěchu snažil profitovat za každou cenu. Chtěl za Dorothy vše rozhodovat a její úspěch měl být především úspěchem jeho samotného. V roce 1980 se Dorothy Strattenová stala Playmate roku a začala se Sniderovi vzdalovat.

Našla si milence

Když se seznámila s režisérem Peterem Bogdanovichem, její život se změnil. Obsadil ji do chystaného filmu s Audrey Hepburn a již během natáčení spolu začali žít. Zamilovaná Dorothy se rozhodla svého žárlivého a manipulativního manžela opustit.

Chtěla se rozejít v dobrém a finančně ho podporovat

Podezřívavý a frustrovaný Snider si na svou ženu najal soukromého detektiva. A obstaral si pro jistotu brokovnici. Dorothy, která se cítila provinile, se mu však sama přiznala a chtěla manželství v klidu ukončit.

Řekla manželovi, že je do režiséra zamilovaná. Vzala si věci ze společného bytu a odešla. Myslela si, že je to naposledy. Snider ji ale přesvědčoval, aby se v jejich starém bytě ještě setkali a dohodli se na majetkovém vyrovnání.

Dorothy souhlasila a o pět dní později za Sniderem přijela. Z bytu však již nevyšla. Mrtvá a nahá těla Dorothy Strattenové a jejího manžela Paula Snidera našel právník, který měl za dvojicí večer přijít.

Chladnokrevná vražda

Leželi oba v posteli, Dorothy měla obličej prostřelený brokovnicí. Paul Snider poté, co svou ženu zastřelil a znásilnil, obrátil zbraň proti sobě.

Režisér Peter Bogdanovich, Strattenové milenec, napsal její životopis The Killing of the Unicorn. Jeho komedie „A všichni se smáli“, ve které si Dorothy Strattenová zahrála po boku Audrey Hepburn, přišla do kin rok po její smrti. Sklidila veliký úspěch.

Zdroj: en.wikipedia.org, allthatsinteresting.com, murderpedia.org

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články