NAD+ doplňky stravy jsou hollywoodským trendem. Přitom se dá koenzym zvýšit i přirozenými cestami

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Pilulky proti starnuti
Zdroj: Shutterstock

Především mezi hollywoodskými celebritami je v dnešní době poměrně oblíbené užívání NAD+ doplňků stravy. Jedná se o látku, která pomáhá proti stárnutí, přináší ale také řadu dalších pozitivních účinků našemu tělu. Je ale skutečně nutné brát prášky?

Nikotinamid ribosid pomáhá v boji proti stárnutí buněk a podporuje produkci buněčné energie, píše Harper’s Bazaar. Koenzym NAD+ se přirozeně vyskytuje v těle každého živého organismu. S narůstajícím věkem ale jeho množství v našem těle klesá. Mnoho lidí se ho tak pokouší doplnit pomocí prášků, vysvětluje Concierge MD.

Co přesně je NAD+

Odborným názvem se mu říká nicotinamide adenine dinucleotide. Jde o látku, která se váže na enzymy v těle a pomáhá s řadou funkcí nezbytných pro jeho zdravé fungování. Je důležitá pro nastavení cyklu spánku a bdění, pro fungování metabolismu nebo různé buněčné funkce.

Pokud máte NAD méně, všechny tyto funkce jsou omezeny, což má vliv například na to, jak rychle naše tělo stárne, kolik máme energie a jak rychle se dokážeme vypořádat s nemocí, vysvětluje Elle.

Jde to i přirozeně

V Hollywoodu je v současné době trendem doplňovat NAD+ pomocí pilulek. Ty se dají sehnat i u nás. K celebritám, které se užíváním koezymu proslavily, patří například Hailey Bieber and Kendall Jenner.

Ačkoli nejsou prokázány žádné negativní účinky užívání tohoto doplňku stravy, jeho pořízení není právě levné. Navíc se dá zvýšit hladina NAD+ v těle i přirozeně a daleko zdravěji, popisuje Concierge MD.

Prvním způsobem je zejména aerobní cvičení, které zvyšuje výkonnost těla. Další možností je dostatečná ochrana těla před UV zářením, které má na naši pokožku negativní vliv. V neposlední řadě pak NAD+ obsahují některé potraviny, jako třeba zelí, brokolice, okurky a avokádo.

Zdroj: Elle, Drip Hydration, Shape, Concierge MD, Harper’s Bazaar

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články