José Luis Calva: Básník a kanibal, který kromě své partnerky zabil i několik dalších osob. Ve vězení si vzal život

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jose Luis Calva
Zdroj: Profimedia

Z minulosti je známá celá řada případů, ve kterých figurují jako vrazi kanibalové, kteří své oběti pojídali. Málokdo si dovede představit, že se něco podobného děje i v moderní době. Jeden z případů přitom není zase tolik starý. Datuje se do roku 2007, kdy byl zatčen muž jménem José Luis Calva.

Jeho jméno veřejnost znala. Byl slavným mexickým básníkem, nikdo z jeho okolí si nedokázal ani v nejmenším představit, že by byl schopen tak hrůzného činu, jako je vražda. A to, jak nakládal se zesnulými, šokovalo veřejnost ještě daleko více.

Nejistý počet obětí

Narodil se 20. června 1969. Ve dvou letech přišel o otce. Ve velmi brzkém věku se začal léčit s psychickými problémy, jak ale píše Murderpedia, nedodržoval pokyny lékařů, a jeho zdraví se tak zhoršovalo.

V sedmi letech ho znásilnil šestnáctiletý mladík. Komplikované dětství se na něm podepsalo. Snažil se žít normálním životem, založil rodinu, jeho žena se dvěma dcerami ho nicméně opustily. A on začal mít hluboké deprese, se kterými se neléčil.

Po rozvodu si našel přítelkyni. Ta jednoho dne zmizela a byla nahlášena jako pohřešovaná. On se ihned stal hlavním podezřelým, a v jeho bytě nakonec skutečně byly nalezeny ostatky ženy. K překvapení mnohých ale důkazy ukázaly, že jejich část Calva osmažil a zkonzumoval.

V jeho lednici se kromě toho našly také ostatky těl dalších obětí. Spekuluje se o tom, že zabil kromě své partnerky až osm dalších lidí, přesný počet ale nikdy nebyl určen, uvádí Reuters.

Život ukončil sebevraždou

Když José Luis Calva pochopil, že důkazy jasně hovoří proti němu, pokusil se ukončit svůj život skokem z okna. To mu ale nevyšlo, skočil v nemocnici s pohmožděninami a později byl převezen do věznice.

Tam nicméně pobýval jen několik dní. Později ho stráž našla oběšeného na pásku z jeho vlastních kalhot. Mnoho jeho blízkých se snažilo jeho činy pochopit. On nicméně nezanechal žádný dopis na rozloučenou, důvody svých činů si tak s sebou vzal do hrobu.

Zdroj: Grunge, Murderpedia, Irish Examiner, News Week, Reuters

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články