Žena porodila dceru, která je jen o 2 roky mladší než ona sama. Její příběh vás překvapí

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
zena mlada
zena mlada

Molly se narodila jako zdravé miminko dnes devětadvacetileté ženě jménem Tina Gibson. I když to samo o sobě nezní nijak zvláštně, ve skutečnosti je Molly dítětem, které je jen o dva roky mladší než jeho matka. Jak je to možné?

Ne každému páru je určeno to štěstí, že dokáže počít vlastní dítě. Tina s manželem Benem se o to pokoušeli dlouhé roky. Pak byla ale u Bena zjištěna cystická fibróza, kvůli které se nikdy nemohl stát biologickým otcem.

Pár proto začal uvažovat nad alternativami. Podle jejich slov pro ně rodina znamenala všechno a jak Tina, tak Ben toužili po miminku. Netušili ale, že se jednou stanou právě kvůli tomuto slavnými.

Nejprve nám to přišlo jako šílenost, ale nemohli jsme o tom přestat přemýšlet

Tina a Ben přemýšleli o adopci. Rodiče je ale začali přesvědčovat, aby zvážili možnost umělého oplodnění, při kterém by mohla Tina sama projít porodem a dítě by bylo vychováváno rodiči od úplného miminka.

„Nejprve nám to přišlo jako šílenost. Ale čím dál víc jsme uvažovali o tom, jaké by to bylo. Nemohli jsme nad tím přestat přemýšlet, a nakonec jsme si řekli, proč to nezkusit,“ popisuje Tina.

Pár dodává, že nebyl nijak vybíravý, co se týče dárce. Jediné, na čem jim záleželo, bylo, aby byl spíše menšího vzrůstu, jelikož oni sami nijak vysoko nevyrostli.

„Nechtěli jsme, aby se nás v budoucnu dcera nebo syn ptali, po kom jsou tak vysocí, když já i můj muž jsme vlastně trpaslíci,“ směje se Tina.

Až těsně před procesem se Tina dozvěděla, že embryo, které do ní má být vloženo, bylo celkem dvacet čtyři let zmrazeno.

Když se zeptala doktora, co to znamená, odpověděl jí, že by se mohlo jednat o rekord.

Je jen o dva roky mladší než já

Vše se podařilo tak, jak mělo. Z embrya se nakonec narodila holčička, kterou pár pojmenoval Molly. Molly přišla na svět vlastně už před mnoha lety, konkrétně, když byly Tině dva roky.

Celou tu dobu byla v podobě embrya zmražena a čekala na svou matku. Lékaři věřili tomu, že se experiment povede. Tina s Benem se tak stali šťastnými rodiči zdravé holčičky.

„Když mi to lékař před procesem vysvětloval, byla jsem zmatená a bála jsem se. Ale zkusila jsem mu věřit a vyšlo to. Dcerka je zdravá, usmívá se, a nikdo na první pohled netuší, jakou historii za sebou má.“

Molly tak překonala světový rekord dobou, po kterou bylo embryo zmrazeno a dokázal se z něj narodit živý člověk. Ten před ní držela holčička Emma, která byla zmrazena zhruba dvacet dva let.

„Dokud jsou embrya správně udržována v zásobní nádrži na kapalný dusík, ve které je teplota 196 stupňů Celsia pod nulou, nemůže se nic stát,“ dodává lékař a odborník na rozmrazování Sommerfelt.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články