Svalnatá Švédka jí pouze maso a vejce. Ve svých 66 letech chce vypadat skvěle i nahá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Eva Birath
Zdroj: Profimedia

Je jí 66 let a od roku 2017 se živí především masem. Do svého jídelníčku přidá Eva Birath jednou za čas vajíčka, jinak si ale po prodělání rakoviny před několika lety nastavila podle svého názoru zdravý jídelníček, který nehodlá ničím porušit. A soudě podle její postavy i duševního zdraví se zdá, že šlo o dobrou volbu.

Švédská sportovkyně se už od svých čtyřiceti let věnuje bodybuildingu. Dlouhé roky žila jako šťastný zdravý člověk. Jedla normálně všechna jídla, věnovala se zdravému životnímu stylu, hodně cvičila.

Jenomže pak přišel rok 2017, kdy jí lékaři diagnostikovali rakovinu tračníku. Eva musela podstoupit náročnou operaci. Po odstranění nádoru se začala zajímat o různé diety a přemýšlela nad tím, jak se podobným problémům do budoucna vyhnout.

Začala jíst pouze maso a vejce

Od konce roku 2017 se Eva Birath živí jenom masem, vejci a vodou. Miluje kuřecí i ryby, především ale do jídelníčku zařazuje maso červené. Podobný způsob stravování se označuje jako lví dieta. Rozdíl je jen v tom, že při lví dietě jde o dočasný jídelníček, který se po měsíci nebo dvou vrátí do normálu.

Ačkoli lví dieta může pomoci s hubnutím a také pročistí střeva od všeho špatného, odborníci před ní mnohdy varují. „Může se zdát, že je to dobrý nápad, jenomže všeho moc škodí. Hovězí maso v sobě má sice pozitivní látky, tělo ale nedokáže vyžít jenom z jedné potraviny a potřebuje doplnění další stravou,“ uvedla pro Irish Mirror nutriční terapeutka Claudie Le Feuvre.

Podle serveru Healthline je prokázáno, že mnoho lidí takto shodilo několik kilogramů. Přílišné snižování příjmu kalorií může ale zpomalit lidský metabolismus. A to už po pouhých několika týdnech. To, že se Eva Birath živí pouze masem už několik let, je tak pro mnoho lékařů zajímavým úkazem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Birath (@evabirath__health)

Cítí se lépe než kdy předtím

Eva se díky svému jídelníčku podle svých slov cítí skvěle. Krátce po prodělání nemoci a začátku nového životního stylu si uvědomila, že jí konzumace výhradně masa a vajec pomáhá také s regenerací po těžké operaci.

Podle serveru Daily Mail Birath tvrdí, že u ní zmizela také alergie na pyl, srovnal se jí krevní tlak a už netrpí úzkostmi, s nimiž se dříve dokonce léčila. „Mým cílem je vypadat skvěle, i když jsem nahá,“ uvedla nedávno na instagramu a zveřejnila fotku, na které to nejnutnější zakrývá jen rukama.

Svalnatá žena rozhodně na svůj věk nevypadá. A přestože podle některých lidí je její forma už přehnaná a měla by si dát na čas s posilováním pauzu, Eva je se sebou spokojená. A zdá se, že masitý jídelníček minimálně v jejím případě přinesl úspěchy.

Zdroj: Daily Mail, Instagram, OnlyU, Irish Mirror, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články